Brytyjski gracz może mówić o prawdziwym szczęściu, bo za swoje oddanie serii Metal Gear Solid spotkała go wyjątkowa nagroda - dzięki Konami i firmie Open Bionics może się bowiem cieszyć zupełnie nową bioniczną ręką, inspirowaną tą używaną przez Venom Snake’a. To bohater pojawiający się w Metal Gear Solid V: The Phantom Pain z 2015 roku, który stracił rękę w wyniku eksplozji, więc jej miejsce zajmuje słynne czarno-czerwone bioniczne ramię o rozszerzonej funkcjonalności, bo jest przy okazji niebezpieczną bronią.

 

Oczywiście wersja zaproponowana Danielowi Melville’owi przez Open Bionics nie ma nic wspólnego z pociskami i ogłuszaniem wrogów, ale pozwala za to w pełni cieszyć się życiem z dwoma sprawnymi rękami. W tym oczywiście graniem w gry wideo, co wcześniej było mocno utrudnione - bioniczna ręka ma jednak specjalne sensory wykrywające ruchy mięśniowe, więc można z jej pomocą obsługiwać pada.

To niewiarygodne. To wszystko, czego kiedykolwiek chciałem od bionicznej ręki. Jestem aktywnym graczem i kocham Metal Gear Solid, więc posiadanie ręki Snake’a w normalnym życiu jest po prostu szaleństwem - komentuje Daniel. 

Przypominamy też, że Open Bionics to brytyjska firma, która zajmuje się drukowaniem 3D bionicznych ramion dla osób po amputacjach, kosztujących znacznie mniej niż tradycyjne protezy. Każda proteza z serii Hero Arm może być dowolnie wyposażona w magnetyczne pokrywy, jak choćby te nadające całości wyglądu ręki z Metal Gear Solid. Zresztą nie jest to pierwszy mariaż firmy i gier wideo czy kultury popularnej, bo wcześniej widzieliśmy już protezy inspirowane rękawicą Iron Mana, błękitnymi rękawiczkami Elzy z Krainy lody, metalowym ramieniem Adama Jensena z Deus Ex: Human Revolution czy Gwiezdnymi wojnami, która była pełna LEDów.