Pomysł polega na oddaniu w ręce użytkownika aluminiowej obudowy (TS-CM80S) oraz dysku (kości) SSD (M.2 SSD 832S0). Połączenie tych dwóch składników daje zewnętrzny dysk SSD o pojemności 512 GB w bardzo stylowej i jednocześnie wytrzymałej aluminiowej obudowie. 

Zestaw SSD firmy  TranscendZestaw SSD firmy Transcend Krzysztof Żołyński

Zdaję sobie sprawę, że zakup gotowego dysku zewnętrznego SSD może być tańszy, ale tutaj dostajemy rozwojową obudowę, do której można bez problemu zainstalować większy dysk. Obudowa wygląda znakomicie, wykonano ją ze szczotkowanego aluminium. Połączono minimalizm z elegancją. Dzięki temu urządzenie pasuje zarówno do eleganckiej torebki, każdego laptopa, jak i sportowego looku. Na przednim panelu znajduje się jedna, dyskretna dioda informująca, że dane są zapisywane lub odczytywane. Całość łączymy z komputerem kablem USB 3.0.

Dysk SSD firmy  TranscendDysk SSD firmy Transcend Krzysztof Żołyński

Z kolei dysk SSD, to urządzenie pracujące w standardzie SATA III, oferujące transfer danych na poziomie 6 GBbs. Dzięki temu przesył plików w obie strony odbywa się błyskawicznie. 

Dysk SSD firmy  TranscendDysk SSD firmy Transcend Krzysztof Żołyński

Przy okazji ważna uwaga! Po zmontowaniu i pierwszym podłączeniu do komputera urządzenie nie zostanie automatycznie wykryte przez system Windows. To normalne i wystarczy kilka kliknięć, żeby stał się dostępny. W systemie Windows 10 wystarczy kliknąć prawym klawiszem myszy menu Start, następnie Zarządzanie dyskami i tam nadać nowemu dyskowi literę oraz go sformatować. Ot i cała filozofia! Od tej chwili można się cieszyć jego szybkością i pojemnością. 

Montaż, jak już wspomniałem, jest bajecznie prosty. W pudełku obudowy znajdziecie także śrubokręt oraz wkręty. Są one niezbędne - a dokładnie trzy sztuki, do zamocowania SSD na szynie obudowy oraz przymocowania frontu. 

Dysk SSD firmy  TranscendDysk SSD firmy Transcend Krzysztof Żołyński

Całość montażu zajmuje jakieś 5 minut - naprawdę!

Zestaw obudowa i dysk firmy Transcend to fajna okazja do mini majsterkowania. Chociaż tak naprawdę nie robimy nic wielkiego, to jednak po zmontowaniu całości pozostaje sporo frajdy.

Dysk SSD firmy  TranscendDysk SSD firmy Transcend Krzysztof Żołyński

Uzyskany w ten sposób dysk zewnętrzny ma szyk, styl i zapewnia sporą pojemność i błyskawiczne transfery przesyłania dany.