Pandemia Covid-19 oznacza, że grudniowy event Game Awards, na który gracze czekają co roku - również dlatego, że najczęściej nie brakuje na nim ciekawych zapowiedzi czy zwiastunów nadchodzących produkcji - będzie nieco inny niż zazwyczaj, ale najważniejsze, że w ogóle się odbędzie. Należy się więc spodziewać typowo cyfrowego wydarzenia (musimy się chyba do tego przyzwyczaić), ale twórca imprezy i prowadzący Geoff Keighley obiecuje, że nudno nie będzie i transmisja odbywać będzie się z trzech różnych miast, tj. Los Angeles, Londynu i Tokio, zamiast typowego od 2015 roku Microsoft Theater w LA, a obejrzeć można ją będzie na… platformach streamingowych! 

Jeżeli zaś chodzi o najważniejsze, czyli gry nominowane do tytuły gier roku, to na prowadzenie wysuwa się PlayStation 4, na którym żegnaliśmy obecną generację konsol, ogrywając dwie najbardziej wyczekiwane gry tego roku, tj. The Last of Us Part II i Ghost of Tsushima. Wystarczy tylko wspomnieć, że w sumie mają 17 nominacji, więc o czymś to świadczy. Obie są nominowane do kategorii Gry roku, razem z Doom Eternal, Hades, Animal Crossing: New Horizons i Final Fantasy VII Remake. Niekwestionowanym liderem jest jednak hit Naughty Dog i choć doświadczenie uczy, że najwięcej nominacji nie zawsze przekłada się na najwięcej nagród (patrz: ubiegłoroczne Death Stranding), to mamy przeczucie, że tym razem tak właśnie będzie. 

Na swoje ulubione gry można głosować TUTAJ, a poniżej pełna lista nominowanych:

Game Of The Year

Animal Crossing: New Horizons (Nintendo)

DOOM Eternal (id Software/Bethesda)

Final Fantasy VII Remake (Square Enix)

Ghost of Tsushima (Sucker Punch/SIE)

Hades (Supergiant Games)

The Last of Us Part II (Naughty Dog/SIE)

Best Game Direction

Final Fantasy VII Remake (Square Enix)

Ghost of Tsushima (Sucker Punch/SIE)

Hades (Supergiant Games)

Half-Life: Alyx (Valve)

The Last of Us Part II (Naughty Dog/SIE)

Best Narrative

13 Sentinels: Aegis Rim (George Kamitani)

Final Fantasy VII Remake (Kazushige Nojima, Motomu Toriyama, Hiroki Iwaki, Sachie Hirano)

Ghost of Tsushima (Ian Ryan, Liz Albl, Patrick Downs, Jordan Lemos)

Hades (Greg Kasavin)

The Last of Us Part II (Neil Druckmann, Halley Gross)

Best Art Direction

Final Fantasy VII Remake (Square Enix)

Ghost of Tsushima (Sucker Punch/SIE)

Hades (Supergiant Games)

Ori and the Will of the Wisps (Moon Studios/Xbox Game Studios)

The Last of Us Part II (Naughty Dog/SIE)

Best Score And Music                                          

DOOM Eternal (Mick Gordon)

Final Fantasy VII Remake (Nobuo Uematsu, Masahi Hamauzu, Mitsuto Suzuki)

Hades (Darren Korb)

Ori and the Will of the Wisps (Gareth Coker)

The Last of Us Part II (Gustavo Santaolala, Mac Quale)

Best Audio Design

DOOM Eternal (id Software/Bethesda)

Half-Life: Alyx (Valve)

Ghost of Tsushima (Sucker Punch/SIE)

Resident Evil 3 (Capcom)

The Last of Us Part 2 (Naughty Dog/SIE)

Best Performance

Ashley Johnson as Ellie, The Last of Us Part II

Laura Bailey as Abby, The Last of Us Part II

Daisuke Tsuji as Jin Sakai, Ghost of Tsushima

Logan Cunningham as Hades, Hades

Nadji Jeter as Miles Morales, Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

Games For Impact

If Found… (DREAMFEEL/Annapurna Interactive)

Kentucky Route Zero: TV Edition (Cardboard Computer/Annapurna Interactive)

Spiritfarer (Thunder Lotus Games)

Tell Me Why (Dontnod Entertainment/Xbox Game Studios)

Through the Darkest of Times (Paintbucket Games)

Best Ongoing

Apex Legends (Respawn/EA)

Destiny 2 (Bungie)

Call of Duty Warzone (Infinity Ward/Activision)

Fortnite (Epic Games)

No Man’s Sky (Hello Games)

Best Indie

Carrion (Phobia Game Studio)

Fall Guys: Ultimate Knockout (Mediatonic/Devolver)

Hades (Supergiant Games)

Spelunky 2 (Mossmouth)

Spiritfarer (Thunder Lotus Games)

Best Mobile, Presented by LG WING, Powered by Qualcomm Snapdragon

Among Us (InnerSloth)

Call of Duty Mobile (TiMi Studios/Activision)

Genshin Impact (miHoYo)

Legends of Runeterra (Riot Games)

Pokémon Café Mix (Genius Sonority)

Best Community Support

Apex Legends (Respawn/EA)

Destiny 2 (Bungie)

Fall Guys (Mediatonic/Devolver)

Fortnite (Epic Games)

No Man’s Sky (Hello Games)

Valorant (Riot Games)

Innovation in Accessibility

Assassin’s Creed Valhalla (Ubisoft Montreal/Ubisoft)

Grounded (Obsidian/Xbox Game Studios)

HyperDot (Tribe Games)

The Last of Us Part II (Naughty Dog/SIE)

Watch Dogs Legion (Ubisoft Toronto/Ubisoft)

Best VR/AR

Dreams (Media Molecule/SIE)

Half-Life: Alyx (Valve)

MARVEL’s Iron Man VR (Camoflaj/SIE)

STAR WARS: Squadrons (Motive Studios/EA)

The Walking Dead: Saints & Sinners (Skydance Interactive)

Best Action

DOOM Eternal (id Software/Bethesda)

Hades (Supergiant Games)

Half-Life: Alyx (Valve)

Nioh 2 (Team Ninja)

Streets of Rage 4 (DotEmu)

Best Action/Adventure

Assassin’s Creed Valhalla (Ubisoft Montreal/Ubisoft)

Ghost of Tsushima (Sucker Punch/SIE)

MARVEL’s Spider-Man: Miles Morales (Insomniac Games/SIE)

Ori and the Will of the Wisps (Moon Studios/Xbox Game Studios)

Star Wars Jedi: Fallen Order (Respawn/EA)

The Last of Us Part II (Naughty Dog/SIE)

Best Role Playing

Final Fantasy VII Remake (Square Enix)

Genshin Impact (miHoYo)

Persona 5 Royal (Atlus, P Studios)

Wasteland 3 (inXile Entertainment/Koch)

Yakuza: Like a Dragon (Ryu Ga Gotoku Studio/Sega)

Best Fighting

Granblue Fantasy: Versus (Arc System Works/Cygames)

Mortal Kombat 11/Ultimate (NetherRealm Studios/WB Games)

Street Fighter V: Champion Edition (Dimps/Capcom)

One Punch Man: A Hero Nobody Knows (Spike Chunsoft/Bandai-Namco)

UNDER NIGHT IN-BIRTH Exe: Late[cl-r] (French Bread/Arc System Works)

Best Family

Animal Crossing: New Horizons (Nintendo)

Crash Bandicoot 4: It’s About Time (Toys for Bob/Activision)

Fall Guys: Ultimate Knockout (Mediatonic/Devolver)

Mario Kart Live: Home Circuit (Velan Studios/Nintendo)

Minecraft Dungeons (Mojang/Double Eleven/Xbox Game Studios)

Paper Mario: The Origami King (Intelligent Systems/Nintendo)

Best Sim/Strategy

Crusader Kings III (Paradox Development Studio/Paradox)

Desperados III (Mimimi Games/THQN)

Gears Tactics (Splash Damage/The Coalition/Xbox Game Studios)

Microsoft Flight Simulator (Asobo/Xbox Game Studios)

XCOM: Chimera Squad (Firaxis/2K)

Best Sports/Racing

Dirt 5 (Codemasters Cheshire/Codemasters)

F1 2020 (Codemasters Birmingham /Codemasters)

FIFA 21 (EA Vancouver/EA Sports)

NBA 2K21 (Visual Concepts/2K)

Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 (Vicarious Visions/Activision)

Best Multiplayer

Animal Crossing: New Horizons (Nintendo)

Among Us (InnerSloth)

Call of Duty: Warzone (Infinity Ward/Raven/Activision)

Fall Guys: Ultimate Knockout (Mediatonic/Devolver)

Valorant (Riot Games)

Best Debut Game

Carrion (Phobia Game Studio/Devolver)

Mortal Shell (Cold Symmetry/Playstack)

Raji: An Ancient Epic (Nodding Heads Games)

Röki (Polygon Treehouse/CI Games)

Phasmophobia (Kinetic Games)

Content Creator of the Year, Presented by Adobe

Alanah Pearce

NickMercs

TimtheTatman

Jay Ann Lopez

Valkyrae

Best Esports Game

Call of Duty: Modern Warfare (Infinity Ward/Raven/Activision)

Counter-Strike: Global Offensive (Valve)

Fortnite (Epic Games)

League of Legends (Riot Games)

Valorant (Riot Games)

Best Esports Athlete

Ian “Crimsix” Porter / Call of Duty

Heo “Showmaker” Su / League of Legends

Kim “Canyon” Geon-bu / League of Legends

Anthony “Shotzzy” Cuevas-Castro / Call of Duty

Matthieu “ZywOo” Herbaut / CS:GO

Best Esports Team

DAMWON Gaming / League of Legends

Dallas Empire / Call of Duty

San Francisco Shock / Overwatch League

G2 Esports / League of Legends

Team Secret / DOTA2

Best Esports Event

BLAST Premier: Spring E2020 European Finals (CS:GO)

Call of Duty League Championship 2020

IEM Katowice 2020 (CS:GO)

League of Legends World Championship 2020

Overwatch League Grand Finals 2020

Best Esports Host

Eefje “Sjokz” Depoortere

Alex “Machine” Richardson

Alex “Goldenboy” Mendez

James “Dash” Patterson

Jorien “Sheever” van der Heijden