W zeszłym tygodniu majątek Muska powiększył się o 15 miliardów dolarów. Stało się to po przyjęciu Tesli do indeksu S&P 500, który mierzy wyniki 500 dużych firm notowanych na giełdach w USA. Majątek Muska, który jest właścicielem 20 procent giganta EV, wzrósł do 117,5 miliarda dolarów, gdy akcje Tesli osiągnęły poziom 408 dolarów. Przejął wtedy trzecią pozycję wśród najbogatszych na świecie, wysadzając z niej Marka Zuckerberga.

Wczoraj akcje ponownie podskoczyły, dając Elonowi Muskowi 127,9 miliarda dolarów i drugie miejsce, przed Billem Gatesem (127,7 miliarda dolarów). Druga pozycja na pewno cieszy, ale bardzo daleko z niej do szefa Amazona - Jeffa Bezosa i jego 182 miliardów dolarów.

Bloomberg zauważa, że ??to dopiero drugi przypadek w ośmioletniej historii indeksu, w którym Gates znalazł się na niższym miejscu niż drugie. Trzeba pamiętać, że majątek byłego szefa Microsoftu byłby wyższy, gdyby nie przekazał na cele charytatywne (od 2006 roku za pośrednictwem Gates Foundation) ponad 27 miliardów dolarów.