Widzieliśmy już rekordowe kwoty za butelki wina czy whisky, ale wygląda na to, że gry wideo to jeszcze lepsza okazja - nie dość, że łatwiej się je przechowuje w odpowiednich warunkach, to można na nich zarobić nawet na mieszkanie, a przynajmniej w Polsce. Dziś dowiadujemy się bowiem, że w miniony weekend znalazł się chętny na Super Mario Bros. 3 na NES z 1990 roku, który zdecydował się zapłacić 156 tysięcy dolarów.

Oznacza to, że poprzedni rekordzista nie nacieszył się tytułem najdroższej gry wideo w historii, bo mowa o Super Mario Bros sprzedane w lipcu tego roku za 114 tysięcy dolarów. Wygląda na to, że wąsaty hydraulik ma naprawdę mnóstwo wiernych fanów, dla których zdobycie konkretnego egzemplarza jest najważniejsze, bez względu na cenę. 

Super Mario Bros. 3 sprzedane za rekordową kwotęSuper Mario Bros. 3 sprzedane za rekordową kwotę Nintendo

Co warto podkreślić, sprzedaż odbyła się za pomocą aukcji Heritage Auctions i tak naprawdę tytuł ten chciało nabyć aż 20 chętnych, bo tyle osób wzięło udział w licytacji. Cena wywoławcza wynosiła 62 500 USD, ale szybko poszybowała w górę, by ostatecznie osiągnąć wspomniane 156 tysięcy dolarów. Co zatem jest takiego wyjątkowego w tej kopii Super Mario Bros. 3?

Po pierwsze, jest ona zafoliowana i w idealnej kondycji, niewiarygodnie dobrej jak na 30-letni produkt, a do tego mamy do czynienia z wersją, w której napis Bros. na okładce znajduje się z lewej strony, nieco przysłaniając rękawicę Mario, podczas gdy później zdecydowano się na zmianę i przesunięcie napisu na prawo.

W tym miejscu trzeba jednak dodać, że sprzedawca miał przy okazji sporo szczęścia, bo w lipcu sprzedano kopię gry z identyczną okładką, ale tamta osiągnęła “tylko” 38 400 USD.