Z taką sytuacją mieliśmy do czynienia ostatnio w Stanach Zjednoczonych, gdzie telewizja KTVZ z Oregonu w segmencie "Out and About" pokazała screenshot z gry Red Dead Redemption 2. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że program ten był poświęcony pokazywaniu pięknych krajobrazów z tego regionu… rzeczywistych krajobrazów. Okazuje się, że cała akcja to żart jednej widzek, która podesłała screen z gry do "Out and About", czym na Reddicie pochwalił się jej ojciec. 

Podobno nie jest to pierwszy raz, kiedy KTVZ dała się jej tak nabrać. O ile dla fanów gry oczywistym jest, że “zdjęcie” pochodzi z RDR 2, to na usprawiedliwienie telewizji trzeba dodać, że wygląda ono bardzo realistycznie i nie wyróżnia się jakoś mocno na tle innych, prawdziwych zdjęć pokazywanych w tym segmencie. Świadczy to tylko bardzo dobrze o umiejętnościach grafików Rockstar Games, którzy wykreowali tak realistyczny świat, że rzeczywiście można pomylić go z prawdziwym krajobrazem.

Nagranie z programu możecie obejrzeć poniżej (Screen z RDR 2 pokazuje się ok. 20 sekundy wideo). Co warto jednak dodać, nie jest to pierwsza tego typu sytuacja, bo przed rokiem pakistański polityk Khurram Nawaz Gandapur wywołał prawdziwą sensację, kiedy pomylił lądowanie samolotu w grze GTA V (gdzie ten o włos mija cysternę z paliwem) z prawdziwymi wydarzeniami!