Bo chociaż HBO Go z pewnością nie można odmówić dobrej zawartości, to jego oprawa pozostawia wiele do życzenia i mocno odstaje od Netflixa czy Prime Video od Amazonu. Na szczęście w przyszłym roku się to zmieni i HBO Max, dostępne obecnie jedynie w Stanach Zjednoczonych, rozszerzy swoją działalność również o inne obszary, tj. Amerykę Łacińską i Europę, w tym również Polskę: - Do końca przyszłego roku oba te regiony będą bardzo aktywne - sugerował podczas wydarzenia online Andy Forssell, szef HBO Max Global. Ostatecznie usługa będzie dostępna w 190 krajach i jak zapewniają włodarzy HBO, to tylko kwestia tego, jak szybko będą w stanie tego dokonać. 

Przy okazji dowiedzieliśmy się też, że HBO podjęło się współpracy z Warner Bros - w odpowiedzi na potrzeby wywołane pandemią wydawca zdecydował o udostępnieniu w usłudze wielu swoich przyszłorocznych premier kinowych, za darmo dla subskrybentów HBO Max i to w dniu premiery. A mowa o takich hitach, jak Wonder Woman 1984, o którym wiedzieliśmy już wcześniej, Godzilla vs. Kong, Mortal Kombat, The Conjuring: The Devil Made Me Do It, Space Jam: A New Legacy, The Suicide Squad, Dune, Matrix 4 i wiele innych! 

Jak bowiem informuje Warner Bros., każdy ich film z premierą zaplanowaną na przyszły rok będzie dostępny zarówno w kinach na całym świecie, jak i ekskluzywnie przez miesiąc na HBO Max. Tyle że… na ten moment tylko w Stanach Zjednoczonych - niestety my nie możemy liczyć na dostęp do premier Day&Date, chociaż warto pamiętać, że do czasu debiutu usługi w naszym kraju wiele może się jeszcze zmienić. Jeśli sytuacja pandemiczna mocno się nie zmieni i europejskie kina pozostaną zamknięte, to wydawcy mogą szukać nowych dróg dostarczenia premier do klientów i tu pomóc mogą streamingi pokroju HBO Max.