Chyba wszyscy zgodzimy się ze stwierdzeniem, że 2020 to był trudny rok i taki, jakiego większość z nas nie miała wcześniej okazji doświadczyć. W związku z tym i nasze wyszukiwania w internecie są wyjątkowe, bo w dużej mierze odzwierciedlają to, co się z nami działo, czego się obawialiśmy i w jaki sposób staraliśmy się spędzać czas wolny. Ten pełen był oczywiście nowych technologii, bo praca i nauka zdalna, a także rozrywka ograniczona do własnych 4 ścian, nas do tego niejako zmusiła, ale co ciekawe Google zrezygnowało w tym roku z kategorii technologiczny trend. Dlaczego? Nie mamy pojęcia, może powinniśmy poszukać w Google? :)

A mówiąc już całkiem serio, gorącym tematem był oczywiście koronawirus i wszystko, co związane z pandemią, SARS-CoV-2 i Covid-19. Pierwsza piątka światowego wyszukiwania wygląda zaś następująco:

1 Coronavirus

2 Election results

3 Kobe Bryant

4 Zoom

5 IPL

Nie da się ukryć, że całkiem nieźle odzwierciedla to obecny rok, który zaczął się przecież od informacji, że wybitny koszykarz NBA, Kobe Bryant, zginął w wypadku lotniczym. Nie można też pominąć faktu, że w Stanach Zjednoczonych odbyły się wybory prezydenckie, w których Joe Biden pokonał Donalda Trumpa, a pozostałe wyszukiwania to już życie w dobie pandemii, czyli sam koronawirus, praca i nauka zdalna oraz domowe dbanie o urodę. Co jednak należy zaznaczyć, choć jak wspomnieliśmy nie było do tego osobnej kategorii, to wyszukiwaniach nie zabrakło nowych technologii. W tym roku wyszło bowiem kilka udanych gier wideo, jak The Last of Us: Part II czy Ghost of Tsushima, a doczekaliśmy się też debiutu konsol nowej generacji, więc wszyscy chcieli wiedzieć, gdzie je kupić, a szczególnie PlayStation 5. Więcej ciekawostek z zestawienia znajdziecie u samego Google.