Samsung Q950T jest jednym z ciekawszych rozwiązań tego typu. Ten soundbar to urządzenie, które znakomicie spisze się jako dodatek do każdego telewizora. Sprawdza się znakomicie w każdym wnętrzu. Jego design rewelacyjnie wpisuje się w nowoczesne salony, ale nadaje się także do niewielkiego pokoju, w którym nie ma możliwości instalacji skomplikowanego systemu głośników z mnóstwem kabli. Co więcej, jego możliwości sprawiają, że z pewnością nie będziecie chcieli niczego innego.

Soundbar Q950TSoundbar Q950T Krzysztof Żołyński

Sondbary Samsunga z literą Q w nazwie, reprezentują najbardziej zaawansowane modele. Kooperacja Samsunga firmy Harman Kardon, której doświadczenia w zakresie akustyki raczej nikt nie ośmieli się kwestionować, pozwoliła stworzyć świetny zestaw głośników, który świetnie się prezentuje i brzmi doskonale, zarówno w zakresie odsłuchu muzyki oraz jako urządzenie zapewniające dźwięk przestrzenny w filmach, koncertach, jak i oczywiście grach.

Soundbar Samsung Q950T to najnowsza technologia

Można powiedzieć, że model  Q950T wykorzystuje maksymalnie limit kanałów, dostępnych dla soundbarów. Oferuje dźwięk w formacie 9.1.4. Dokładając dwa bezprzewodowe, tylne głośniki uzyskano niezwykłą moc dźwięku oraz świetne efekty dźwięku przestrzennego. Do tego jeszcze subwoofer, dający niskie dźwięki na takim poziomie, że bas dudni doskonale.

Cały zestawCały zestaw Samsung

Soundbar 950T obsługuje standard Dolby Atmos oraz DTS:X, a także eARC, zapewniając mocny, bogaty dźwięk przestrzenny. Samsung dorzucił do tego jeszcze swoją technologię Q-Symphony. Jest ona dostępna, jeśli soundbar współpracuje z telewizorem QLED. Wtedy jednocześnie wykorzystywane są głośniki obu urządzeń.

Soczysty dźwięk bez ograniczeń

Świetną sprawą jest optymalizacja oraz adaptacja dźwięku. Dzięki temu wszystkie elementy dźwięku w tym głosy postaci są doskonale słyszalne, nawet gdy ściszymy go wieczorem, żeby nie przeszkadzać domownikom i sąsiadom. Oglądanie ulubionych filmów i seriali w czasie wieczornego odpoczynku może się odbywać komfortowo.

Soundbar bezproblemowo współpracuje z aplikacją SmartThings oraz usługą Alexa, co ułatwia dostęp do ulubionych serwisów muzycznych, jak Amazon Music, Spotify, Tunein, czy iHeart Radio. Bardzo sprytnie rozwiązano temat udostępniania muzyki ze smartfona. Wprowadzona funkcja Dotknij i Odtwórz sprawia, że jednym dotknięcie smartfona do soundbara uzyskujemy dostęp do swojej muzyki z telefonu.

Dźwięk dla graczy

Na koniec zostawiłem sobie ulubiony element, czyli gaming. Czegoś takiego z pewnością nie słyszeliście. Subwoofer generuje taki bas, że włosy dęba stają, a skierowane do góry głośniki sprawiają, że znajdujecie się w środku wszystkich wydarzeń dziejących się na ekranie.

Główny głośnikGłówny głośnik Krzysztof Żołyński

Jeśli chodzi o design, to naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Soundbar i głośniki wykonano z komponentów najwyższej jakości od firmy Kvadrat.  Klasyczna czerń pasuje zarówno do każdego typu telewizora, mebli, jak i wnętrz. Q950T jest też wyraźnie mniejszy od poprzedników. Zmniejszono jego wysokość, dzięki temu świetnie pasuje do telewizorów.

Stylowy design i jakość

Bezprzewodowe głośniki, a w tym subwoofer dają komfort konfiguracji i dostosowania odsłuchu do naszych potrzeb i upodobań.

Soundbar Q950T to bardzo zaawansowane technologicznie urządzenie, zapewniające dźwięk doskonałej jakości, który zadowoli melomanów, kinomanów i graczy, Wielką zaletą jest świetny, dyskretny design oraz minimalna ilość kabli oraz współpraca z technologiami bezprzewodowymi.