W filozofii Levi’s słowo zrównoważony jest synonimem lepszych wyborów, takich jak pozyskiwanie bardziej zrównoważonych materiałów i znajdowanie sposobów na zużywanie mniejszej ilości wody, jako zobowiązanie do zmieniania na lepsze naszej planety i społeczności, które korzystają z jej dobrodziejstw każdego dnia.

Tworzenie odzieży zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju jest jednym z przykładów tej postawy.

Levi’s postawił na kilka mocnych fundamentów, czyli: oszczędność wody, wykorzystywanie materiałów z recyklingu, jakość i długa żywotność.

Wodę udaje się oszczędzać dzięki konopiom bawełnianym oraz technologii Water < less

Konopie są niesamowite, ponieważ do ich uprawy potrzeba mniej wody i pestycydów niż w przypadku bawełny.

Z kolei Water<Less pozwala produkować dżinsy z wykorzystaniem znacznie mniejszej ilości wody. Do tej pory zaoszczędzono w ten sposób ponad 3 miliardy litrów wody (a kolejne 5 miliardów poddano recyklingowi).

Kurtka Levi'sKurtka Levi's Levi's

Kurtki z materiałów z recyklingu

Kurtka z materiałów z recyklinguKurtka z materiałów z recyklingu Levi's

Bardzo ciekawym przykładem wykorzystania materiałów z recyklingu i ograniczenia odpadów trafiających na wysypiska, są  kurtki i kamizelki puchowe produkujemy z przetworzonych plastikowych butelek i odpadów. Dzięki temu każdy z nas może cieszyć się modną odzieżą ii jednocześnie mieć swój udział w ograniczaniu odpadów, które lądują na wysypiskach śmieci. Co więcej, poliester z recyklingu wymaga mniej energii do produkcji niż dziewiczy poliester i ogranicza naszą zależność od paliw kopalnych.

Kurtka z ekologicznych materiałów Levi'sKurtka z ekologicznych materiałów Levi's Levi's

Levi’s ogłosił sezon jesień-zima 2020 najbardziej zrównoważonym sezonem marki. Wszystko dzięki szerokiej gamie materiałów z recyklingu oraz zrównoważonej metodzie produkcji. Klienci nie muszą już wybierać pomiędzy modnymi produktami a odzieżą tworzoną w zrównoważony sposób. Nowe kurtki powstają właśnie w ten sposób - czyli z materiałów z odzysku, które z pewnością trafiłyby na wysypisko śmieci. W ten sposób eliminuje się także nadprodukcję bawełny i poliestru.

Kurtka z materiałów ekologicznychKurtka z materiałów ekologicznych Levi's

Tak, to nie żart. Najnowsze kurtki Levi’s są teraz produkowane z przetworzonych plastikowych butelek i odpadów plastiku. Dlatego możliwe jest połączenie modnego wyglądu, komfortu w zimne dni oraz troski o środowisko.

Damska kurtka Levi's wyprodukowana z materiałów z recyklinguDamska kurtka Levi's wyprodukowana z materiałów z recyklingu Levi's

Jakość oraz odpowiedni recykling, gdy nadejdzie czas

W dzisiejszych czasach, kiedy ponad 85% ubrań trafia na wysypiska śmieci, trwałość produktu ma znacznie większe znaczenie niż kiedykolwiek wcześniej. Dlatego Levi’s bardzo mocno jest przywiązany do produkowania trwałej odzieży, jej regenerowania (doskonałym przykładem są dżinsy) oraz odpowiedniego recyklingu, kiedy nadejdzie ten czas.