Jeszcze jakiś czas temu Pornhub uchodził za przykładny serwis, który wykupował billboardy na Times Square i często udzielał się charytatywnie, ale wiele zmieniło się po ostatnim artykule New York Times, o którym informowaliśmy jakiś czas temu. Dziennikarze ujawnili, że w serwisie znajdują się materiały będące zapisem gwałtu, z udziałem niepełnoletnich dziewcząt albo udostępnione bez zgody osób występujących, np. revenge porn. Wynika to z faktu, że Pornhub to serwis, z którego można nie tylko pobrać filmy pornograficzne, ale i do którego można załadować własne, co okazało się najsłabszym ogniwem strony. 

W związku z tym Pornhub zdecydował się na zmiany w regulaminie, na mocy których niezarejestrowani użytkownicy nie będą już mieli możliwości ładowania swoich filmów do serwisu, a zawartość zostanie ograniczona do materiałów od zaufanych partnerów i członków specjalnego programu. Poza tym, do akcji wkroczy tzw. Red Team, czyli zespół moderatorów oddany przeglądaniu zawartości serwisu w celu wyłapywanie potencjalnie nieodpowiednich materiałów. Nie wystarczyło to jednak, żeby utrzymać przy sobie takich partnerów, jak Mastercard i Visa, za pomocą których użytkownicy opłacali dostęp premium.

I choć Pornhub początkowo twierdził, że to bezzasadne i niesprawiedliwe, bo wypadają pod tym względem dużo lepiej niż inne klasyczne media społecznościowe, np. Facebook, to wizja katastrofy sprawiła najwyraźniej, że dziś dowiadujemy się o kolejnych krokach w stronę naprostowania sytuacji. Pornhub poinformował, że usunął z serwisu wszystkie treści umieszczone w nim przez osoby niebędące ich partnerami czy członkami specjalnego programu, co oznacza miliony filmów, po raz kolejny wbijając szpileczkę innym gigantom: - To znaczy, że każdy kawałek zawartości pochodzi od zweryfikowanych autorów, a jest to wymóg, który platformy takie, jak Facebook, Instagram, TikTok, YouTube, Snapchat czy Twitter mają jeszcze przed sobą - czytamy we wpisie na blogu. Czy to pomoże serwisowi wyjść z tej sytuacji z twarzą? Trudno powiedzieć, ale to z pewnością dobry krok.