Fit Track 5900 waży zaledwie 39 g i jest niemal niewyczuwalny na nadgarstku, bardzo wygodny i zasadzie nadaje się do codziennego noszenia. Czemu w zasadzie? No właśnie dlatego, że nie jest smartwatchem, którego próbuje udawać i łatwo się można zdradzić, że do garniaka założyliśmy niedrogi, plastikowy zegarek sportowy.

Hama Fit Track 5900Hama Fit Track 5900 Krzysztof Żołyński

Opaska została zaprojektowana z myślą o osobach uprawiających na co dzień sport i prowadzących aktywny, zdrowy tryb życia.

Dlatego została wyposażona w liczne funkcje, które to ułatwiają. Wśród nich znajduje się krokomierz, który na bieżąco informuje o liczbie wykonanych kroków, przeliczając je na kilometry, przelicznik dziennego bilansu kalorii czy funkcja przypominania o ruchu, o którym można często zapomnieć wykonując zwłaszcza pracę biurową.

Fit Track 5900Fit Track 5900 Krzysztof Żołyński

Zegarek dodatkowo umożliwia monitorowanie tętna. I tu właśnie zdziwienie, bo skoro jest monitorowanie tętna, to czemu nie ma analizy snu z prawdziwego zdarzenia? W apce Hamy pominięto ten element. Jest wycięty. To trochę dziwne, ale mi to i tak nie byłoby przydatne, bo nie lubię spać w zegarku na ręce.

Zegarek sportowy Hama Fit Track 5900 przypomina także o tym, aby każdego dnia wypijać odpowiednią ilość płynów – co najmniej 1,5 l – to ważne zarówno dla zdrowia psychicznego, jak i fizycznego.

Dzięki klasie ochrony IP68 nadaje się do korzystania w otoczeniu wody, dlatego sprawdzi się zarówno podczas deszczu, jak i na basenie.

Test Hama Fit Track 5900Test Hama Fit Track 5900 Krzysztof Żołyński

Co ciekawe, dzięki funkcji zdalnego uruchamiania z poziomu smartwatcha można sterować aparatem fotograficznym smartfona w celu zrobienia perfekcyjnego selfie podczas uprawiania sportu, ale także w każdej innej sytuacji.

Urządzenie wysyła powiadomienia przy pomocy wibracji i informacji na wyświetlaczu – z podglądem wiadomości z aplikacji WhatsApp, serwisu Facebook, wiadomości SMS, połączeń, wiadomości e-mail, kalendarza i wielu innych.

Opaska na jednym ładowaniu działa do 12 dni, ładuje się ją dwie godziny za pomocą kabla USB.