Hunter i jego żona Margaret zostali oskarżeni w 2018 r. o wykorzystywanie funduszy kampanii do płacenia za różne towary i usługi dla siebie i swojej rodziny w latach 2010–2016. Oprócz hoteli, zagranicznych wakacji i biletów lotniczych pieniądze przeznaczano na przedmioty codziennego użytku, takie jak artykuły spożywcze, narzędzia i ubrania. Wydali także 500 dolarów na bilety lotnicze dla swego królika Eggburta, który podróżował z nimi po całym kraju. Dodatkowo uwagę graczy zwróciło 1528,68 $ wydane na Steam.

Hunter na swoją obronę twierdził, że za zakupami na Steam stoi jego nastoletni syn, a on sam usiłował zablokować możliwość zakupów na tej platformie. Faktem jest, że uzbierała się niezła kolekcja :)

Margaret, która w tym miesiącu złożyła pozew o rozwód, przyznała się do zarzutów w zeszłym roku. W marcu 2020 roku została skazana na trzy lata w zawieszeniu i osiem miesięcy aresztu domowego.

Hunter w końcu przyznał się do niewłaściwego wykorzystania funduszy kampanii w 2019 roku. Swoje 11 miesięcy pozbawienia wolności miały rozpocząć się 4 stycznia 2021 roku - po tym, jak pierwotna data z maja 2020 r. została przesunięta z powodu Covid-19. Jednak rozrzutny kongresman nie będzie spędzał czasu w więzieniu.

Trump ułaskawia Huntera „na prośbę wielu członków Kongresu”. Biały Dom dodaje, że działania Huntera powinny być rozpatrywane jako sprawy cywilne przez Federalną Komisję Wyborczą, a nie w sądzie karnym. Zauważa również, że „pan Hunter poświęcił większość swojego dorosłego życia służbie publicznej”, eksponuje się też jego służbę w US Marine Corp podczas misji w Iraku i Afganistanie.