Jak zwykle Valve umieszcza gry w czterech grupach: Platynowej, Złotej, Srebrnej i Brązowej. Co ciekawe, większość gier platynowych - poza oczywiście grami z kategorii Nowości, została wydana przed 2020 rokiem. 

 

Nie jest zaskoczeniem, że w sekcji Top Sellers, gdzie gry mierzone są na podstawie przychodów brutto (w tym zakupów w grze), znalazły się: Cyberpunk 2077, DOTA 2, Counter-Strike: GO i GTA V.

Najlepiej sprzedające się gry na Steam w 2020 roku pod względem przychodów brutto:

- Dota 2

- Grand Theft Auto V

- Red Dead Redemption 2

- Cyberpunk 2077

- Playerunknown's Battlegrounds

- Doom Eternal

- Monster Hunter World

- Rainbow Six: Siege

- Destiny 2

- Fall Guys: Ultimate Knockout

- Counter-Strike: Global Offensive

- Among Us

Kategoria Najczęściej grane to w zasadzie powtórka z poprzedniego zestawienia. Jedenaście gier osiągnęło szczyt ponad 200000 jednocześnie grających osób. W tym Cyberpunk 2077, który pobił rekord, przekraczając milion grających w tym samym czasie użytkowników Steam. Poprzednim rekordzistą był Fallout 4.

Pierwszy odcinek Life is Strange 2 miał zaskakująco dobrą premierę. Bez wątpienia pomogło to, że we wrześniu był dostępny za darmo.

Najczęściej grane gry 2020 roku na Steam:

- Dota 2

- Among Us

- Terraria

- Cyberpunk 2077

- Life is Strange 2

- Monster Hunter World

- Counter-Strike: Global Offensive

- Mount & Blade 2: Bannerlord

- Destiny 2

- Playerunknown's Battlegrounds

- Grand Theft Auto V

Jeśli chodzi o najbardziej dochodowe nowości, Cyberpunk 2077 jest oczywistym królem, sprzedając się w ponad 13 milionach kopii w ciągu pierwszych dziesięciu dni po premierze. Żadna inna gra nie była w stanie mu nie tylko dorównać, ale nawet podjąć walki.