Ten cienki jak papier wyświetlacz 4K, może wyginać się od płaskiego do zakrzywionego po naciśnięciu jednego przycisku.

LG ma spore doświadczenie, jeśli chodzi o niekonwencjonalne telewizory OLED. Zwijany telewizor firmy Signature OLED R trafił do sprzedaży w październiku ubiegłego roku. Wyświetlacz o wartości 87 000 USD chowa się w stojaku, gdy nie jest używany, po aktywacji rozkłada się na pełnowymiarowy ekran 4K.

Firma LG pokazywała w przeszłości telewizory z płaskim i zakrzywionym ekranem, chociaż najnowszy model 65-calowy został zaprojektowany do najwyższej klasy kabin w samolotach. Podobną koncepcję pokazano również na targach CES 2014.

Oprócz możliwości zginania telewizor,  który będzie prezentowany w przyszłym tygodniu ma jeszcze jedną nietypową cechę konstrukcyjną. Cały ekran pełni również funkcję głośnika. Wibracje wytwarzają dźwięk w samym panelu. Pomaga to ograniczyć grubość ekranu do minimum.

Wyświetlacz Bendable CSO ma cechy predysponujące go do gier. Z czasem reakcji 0,1 ms i adaptacyjną częstotliwością odświeżania wahającą się od 40 Hz do 120 Hz, powinien być atrakcyjny dla posiadaczy Xbox Series X i PlayStation 5.