Są też inne wnioski wynikające z tego zestawienia. Przede wszystkim seriale pokazywane są na różnych platformach streamingowych, a więc wielu ludzi zwyczajnie nie stać, żeby opłacać wszystkie abonamenty. 

Nie bez znaczenia jest brak dostępności niektórych z nich w określonych lokalizacjach, co także zmusza ludzi do kombinowania. 

Ciekawostką jest też fakt, że na liście nie ma ani jednej produkcji Netflix. Czy to oznacza, że serwis ten ma tak zdyscyplinowanych odbiorców, czy też zeszłoroczna oferta nie była aż tak porywająca, żeby dopuszczać się łamania prawa?

Przez siedem lat z rzędu w zestawieniu królował serial Gra o tron. Ponieważ miniony rok był pierwszym, kiedy na HBO nie pojawił się kolejny sezon tej sagi, to nic dziwnego, że narodził się nowy król. 

Nie jest zaskoczeniem, że stał się nim The Mandalorian, czyli serial osadzony w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Jego ogromna popularność sprawia, że sięgają po niego także ludzie z krajów, w których nie jest dostępny serwis Disney+. Wśród wykluczonych regionów jest także Polska.

Na drugim miejscu znajduje się The Boys. Ten serial zajmuje pierwsze miejsce na liście najlepszych seriali 2020 roku portalu IMDB. Trzecie należy do Westworld - z pewnością uwagę nielegalnych oglądaczy przykuł ponownie, po premierze trzeciego sezonu. 

Oto lista 10 najczęściej ściąganych seriali 2020:

The Mandalorian

The Boys

Westworld

Vikings

Star Trek: Picard

Rick and Morty

The Walking Dead

The Outsider

Arrow

The Flash