Rzadko kiedy posiadacze jakiejkolwiek platformy mogą liczyć na nowe tytuły po 20 latach, a tu proszę… bibliotekę PlayStation zasila właśnie nowe RPG zatytułowane Magic Castle.

A mówiąc już całkiem serio, tym razem w grę zagramy tylko na PC, nawet jeśli posiadamy pierwszą “playkę”, bo gra jest dostępna w wersji cyfrowej i potrzebuje specjalnego emulatora, a co więcej nie jest do końca nowa, bo mowa o projekcie sprzed 20 lat, na którym żaden wydawca się nie poznał. To właśnie wtedy grupa japońskich deweloperów, pracująca nad Magic Castle przez 8 miesięcy i korzystająca w tyle celu z Net Yaroze, czyli systemu należącego do Sony, pozwalającego hobbystom na tworzenie gier na konsole, szukała zainteresowanego wydawcy.

 

RPG trafiło w ręce wielu, ale większość nie wykazała zainteresowania… z wyjątkiem Sony, tyle że japoński koncern chciał, żeby deweloperzy porzucili swoją grę i zaczęli prace nad innym projektem w ramach koncernu. Zespół odmówił, a następnie się rozpadł, a Magic Castle popadło w zapomnienie. Do czasu, kiedy jakiś czas temu kod źródłowy gry nie trafił w ręce game developerów znanych jako PIROWO, którzy zdecydowali się dokończyć grę i ją wydać, cztery generacje później!

Wszyscy zainteresowani mogą pobrać ten tytuł z archiwum znajdującego się pod tym linkiem, a czego się po nim spodziewać? Starego dobrego japońskiego RPG z dynamiczną muzyką, możliwością dostosowania pozycji interfejsu, czterema klasami postaci do wyboru i 20 poziomami generowanymi randomowo, żeby utrudnić nam eksplorację. No to jak, próbujecie tego powrotu do przeszłości?