A mówiąc już całkiem serio, LG ugruntowuje swoją pozycję lidera w zakresie wyświetlaczy OLED, także tych o innowacyjnych kształtach i formach, regularnie zaskakując nas swoimi nowościami. Widzieliśmy już specjalne transparentne OLEDy do montowania w samolotach, panele zastępujące okna w pociągach czy szyby w drzwiach przesuwnych, a także rozwiązania dla domu, jak choćby zwijany telewizor, który firma prezentowała na poprzednich edycjach targów CES. Podczas tegorocznej, właśnie trwającej, możemy zaś przyjrzeć się połączeniu tego pomysłu z… łóżkiem.

 

Warto tu zaznaczyć, że 55-calowy transparentny OLED Smart Bed, bo o nim właśnie mowa, jest jednocześnie niezależnym urządzeniem, więc teoretycznie postawić można go w dowolnym miejscu. Nie da się jednak ukryć, że umieszczenie go “w nogach” jest bardzo kuszące, bo pozwala na wygodne korzystanie bez konieczności wstawania z łóżka, a co więcej oferuje kilka przydatnych opcji. TV może być całkowicie schowany, wysunięty albo wysunięty tylko częściowo, dając możliwość wyświetlania przydatnych informacji, jak czas, data, pogoda i tym podobne. Za sprawą 40% transparentności zachowujemy również widoczność na to, co dzieje się za TV, co może być przydatne, kiedy np. chcemy zerknąć na swoje dzieci albo… inny telewizor.

Jak na razie może wydawać się to dość nietypowe, ale LG stawia już na rozwiązania przyszłości: - Transparentne OLEDy to technologia, która maksymalizuje zalety OLEDów i może być wykorzystywana w różnych miejscach naszego codziennego życia, od sklepów przez centra handlowe, wnętrza architektoniczne, autonomiczne pojazdy, pociągi czy samoloty. Wyrośnie ona na wyświetlacze nowej generacji, które zmienią obecny paradygmat wyświetlania - tłumaczy Jong-sun Park z LG.