Zapowiedź nowej, dużej produkcji Bethesdy zgrała się idealnie w czasie z ogłoszonym przez Disneya, odrodzeniem marki Lucasfilm Games.

Logo Lucasfilm Games zostanie umieszczone na brandingu gry, co dowodzi, że Disney jest zainteresowany realizowaniem przedsięwzięć wykraczających poza uniwersum Gwiezdnych Wojen. I to także jest doskonała nowina!

Gra nie posiada jeszcze tytułu. Jej produkcją zajmuje się studio MachineGames, znane z  doskonałej serii Wolfenstein. Producentem wykonawczym projektu będzie Todd Howard, z Bethesda Game Studios.

Akcja gry zostanie osadzona w Rzymie, u szczytu kariery Indiany Jonesa jako „słynnego poszukiwacza przygód”. Nie wiadomo jeszcze, jaki to będzie typ gry, ale doświadczenie Todda Howarda oraz MachineGames sugeruje, że może to być rozgrywka z widokiem z perspektywy pierwszej osoby. 

Niestety nie możemy powiedzieć o tej grze nic więcej. Myślę, że kolejne wieści może przynieść jakieś duże wydarzenie gamingowe. Oby w tym roku epidemia osłabła na tyle, że powrócą imprezy w stylu E3.