Razer najpierw dostosowywał swoje linie produkcyjne do produkcji maseczek, z których aż 1 mln trafił do medyków i pracowników służby zdrowia podczas pierwszej fali koronawirusa, a teraz opracował Project Hazel, czyli jak twierdzi najinteligentniejszą i najbardziej przyjazną społecznemu dystansowi maskę na świecie. Ta ma łączyć wygodę codziennego użytkowania (bo nie zapowiada się, żebyśmy szybko pozbyli się masek z twarzy), praktyczność komunikacyjną, ochronę zdrowia (swojego i innych osób, z którymi mamy kontakt), a także środowiska, bo mamy do czynienia z maseczką wielorazowego użytku. 

Mowa o maseczce zapewniającej ochronę o normie N95, dzięki zastosowaniu filtra o klasie medycznej, wykorzystującego odłączane i ładowalne aktywne wentylatory oraz inteligentne kapsuły, które regulują przepływ powietrza w celu uzyskania optymalnego oddechu. Co więcej, za sprawą przejrzystej konstrukcji ułatwiać ma komunikację i interakcje społeczne, nawet po zmroku, bo wyposażona została we własne… oświetlenie. Jakby tego mało, maska może również wzmocnić nasz głos, w czym pomaga technologia Razer VoiceAmp, korzystająca z mikrofonu i wzmacniacza.

Aby zmniejszyć ilość odpadów, maska ??Project Hazel wykorzystuje wymienne i ładowalne wentylatory w kształcie dysków, które można dezynfekować, umieszczając je w dołączonym bezprzewodowym pudełku do szybkiego ładowania i dezynfekcji za pomocą UV. Wbudowane akumulatory wystarczyć mają na cały dzień ładowania, a wykorzystany do jej stworzenia plastik jest jednocześnie trwały i nadaje się do recyklingu, więc kolejny bonus dla środowiska. Nie musimy się też obawiać o wygodę, bo maska ma silikonową wyściółkę i regulowany uchwyty na uszy, a do dyspozycji mamy też aktywne chłodzenie, doprowadzanie powietrza i odprowadzanie CO2 i dwie konfigurowalne strefy podświetlenia Razer Chroma RGB oferujące 16,8 miliona kolorów i szeroki zestaw efektów - to już typowo dla bajeru!

Razer zdaje sobie sprawę z niepewności jaka wiąże się z przyszłością, więc naszym obowiązkiem było pomóc w ochronie członków naszej społeczności i przygotować ich na niewidzialne zagrożenia. Koncepcja inteligentnej maski Project Hazel ma stanowić połączenie funkcjonalności, wygody i użyteczności w interakcji ze światem, przy jednoczesnym zachowaniu towarzyskiej estetyki - twierdzi Min-Liang Tan, współzałożyciel i dyrektor generalny firmy Razer