Stało się! Powstaje kolejna gra z serii Star Wars, ale tym razem nie odpowiada za nią EA, które miało wyłączne prawa do serii. Zamiast tego firma Lucasfilm Games poprosiła Ubisoft o opracowanie „nowej, opartej na historii filmowej, gry wideo z otwartym światem”.

W środę Ubisoft ogłosił, że nawiązał współpracę z Lucasfilm Games i pod własną marką produkuje grę Star Wars z otwartym światem. Gra jest wciąż bardzo na wczesnym etapie rozwoju, więc szczegóły są skąpe.

Ubisoft ujawnił, że zlecił rozwój projektu swojemu szwedzkiemu studiu Massive Entertainment. Z kolei Massive umieściło w zespole swoich najbardziej doświadczonych projektantów-weteranów i będzie używać własnego silnika graficznego Snowdrop. Swe możliwości zademonstrował on w The Division.

Wygląda też na to, że nie będzie to jedyny wspólny projekt Lucasfilm Games i francuskiego wydawcy. Współzałożyciel i dyrektor generalny Ubisoftu, Yves Guillemot powiedział, że firma podjęła długoterminowe zobowiązanie z marką należącą do Disneya.

Pierwsze plotki, że Disney ponownie otwiera Lucasfilm Games, pojawiły się prawie dwa lata temu, kiedy opublikowano sześć stron z ofertami pracy. W tamtym czasie spekulowano, że Disney przygotowywał się do wprowadzenia nowych gier Star Wars we własnym zakresie. 

To początek długofalowej współpracy z Disneyem i Lucasfilm Games. Cieszymy się, że możemy wspólnie pracować nad niesamowitym dziedzictwem Lucasfilm, aby stworzyć grę, którą, jak wiemy, fani Gwiezdnych Wojen pokochają.