Moodbeam, to urządzenie wyposażone w tylko dwa przyciski - jeden do sygnalizowania momentów, gdy użytkownik jest szczęśliwy (żółty), a drugi do smutnych chwil (niebieski). Pomysł przygotowania takiej opaski narodził się w Wielkiej Brytanii.

Rejestrując różne pory dnia, kiedy użytkownicy odczuwają nagłe zmiany stanu emocjonalnego, opaska na rękę i towarzysząca jej aplikacja mogą pokazywać wzorce i trendy, pozwalając zidentyfikować sytuacje, które powodują negatywne uczucia.

 

Zaletą urządzenia jest wysyłanie powiadomień rodzinie i znajomym. Może to być szczególnie cenne dla osób, które mają trudności z osobistym komunikowaniem problemów z jakimi się borykają.

Urządzenie jest również pozycjonowane jako dobre rozwiązanie dla firm na (opcjonalnie) monitorowanie samopoczucia pracowników pracujących w domu, którym może dokuczać izolacja i samotność. Pracodawca może w ten sposób „zapytać” o samopoczucie do 500 osób. I wszystko to bez czasochłonnego telefonowania i wysyłania maili.

Moodbeam może być sparowany z aplikacją na smartfona lub smartwatcha. Staje się wtedy wygodnym strażnikiem  nastroju i kondycji psychicznej dla osób dzieci, starszych osób czy pracowników, nie mających czasu odbierać telefonów.