Dziadek uczył Cię w dzieciństwie jeździć na sankach, grać w warcaby albo dzielił się życiowymi doświadczeniami – teraz Twoja kolej, by pomóc mu zrozumieć zmieniający się świat. Pokaż mu w kilku prostych krokach jak korzystać z Netflix, wystarczą podstawowe opcje: włącz, wyłącz, odtwórz, stop, przewiń. Jeśli dziadek jest mniej cyfrowy, dla ułatwienia porównaj symbole do tych z pilota czy magnetowidu.

Niezależnie od tego, czy wolicie kino mocnych wrażeń, skłaniające do myślenia dokumenty, czy macie swoje własne całkowicie niszowe zainteresowania, Netflix ma coś dla fanów kina w każdym wieku. Podpowiadamy, jakie tytuły sprawdzą się na międzypokoleniowym męskim wieczorze.

Jak za dawnych lat

The Crown

The CrownThe Crown Netflix

Windsorowie to celebryci, których życie śledzą wszyscy, nawet nasi dziadkowie. Serial opowiada o panowaniu królowej Elżbiety II na tle najważniejszych wydarzeń z dziejów Wielkiej Brytanii.

Gambit królowej

Gambit królowejGambit królowej PHIL BRAY/NETFLIX / Phil Bray/Netflix

W dzieciństwie grałeś z dziadkiem w szachy? Serial to bijący popularność, rekordowy szach mat. Historia osadzona na przełomie lat 50. i 60. XX wieku opowiada o genialnej osieroconej Beth, która odkrywa, że ma niesamowity talent do szachów.

Mank

MankMank Netflix

Przenieś się z dziadkiem do lat 30. XX wieku i zobacz kulisy powstawania Obywatela Kane'a z perspektywy jego scenarzysty.

Klasyki w nowych wersjach

Ratched

RatchedRatched Netflix

Dziadek kocha Lot nad kukułczym gniazdem? Uzupełnijcie historię, oglądając cały sezon Ratched. Serial opowiada o tytułowej pielęgniarce pracującej w zakładzie psychiatrycznym, która zmienia nastawienie wobec pacjentów.

Shaft

ShaftShaft mat. pras.

To najnowsza odsłona legendarnej serii filmowej z lat 70. o charyzmatycznym detektywie pracującym na nowojorskich ulicach. Trzy pokolenia Shaftów znane z dużego ekranu to idealny wybór na międzypokoleniowy wieczór.

Star Trek: Discovery

Star Trek: DiscoveryStar Trek: Discovery Netflix

Każde pokolenie ma swój Star Trek. Seans najnowszego serialu z uniwersum może być prawdziwym polem do dyskusji dla dwóch generacji fanów Sci Fi.

Trochę testosteronu

Irlandczyk

IrlandczykIrlandczyk Netflix

Ulubieni aktorzy gangsterskiego kina w jednym filmie. Marzenie każdego mężczyzny. W docenionym przez krytyków filmie Martina Scorsese płatny zabójca Frank Sheeran powraca do sekretów, których strzegł jako lojalny członek rodziny przestępczej Bufalino.

Maradona w Meksyku

Maradona w MeksykuMaradona w Meksyku Netflix

Chyba każdy chłopiec grający w piłkę z kolegami na podwórku chciał być kiedyś Maradoną. Serial dokumentalny opowiada o tym, jak słynny Diego Maradona zjawił się w Culiacán, stolicy kartelu z Sinaloi, by ocalić lokalną drużynę, Dorados, a przy okazji może i siebie.

Indiana Jones  Poszukiwacze zaginionej Arki

Indiana Jones  Poszukiwacze zaginionej ArkiIndiana Jones Poszukiwacze zaginionej Arki Netflix

Sztandarowe dzieło Kina Nowej Przygody, w którym Indiana Jones wyrusza do Egiptu, gdzie prawdopodobnie odkryto miejsce przechowywania Arki Przymierza. Archeolog ma uniemożliwić nazistom przejęcie trofeum.

Muzyka łączy pokolenia

Sinatra: All or Nothing at All

Sinatra: All or Nothing at AllSinatra: All or Nothing at All Netflix

Serial dokumentalny ukazujący życie i talent legendarnego piosenkarza Franka Sinatry przez pryzmat wspomnień jego przyjaciół, rodziny i współpracowników.

The Birth of Cool: Miles Davis i jego muzyka

The Birth of Cool: Miles Davis i jego muzykaThe Birth of Cool: Miles Davis i jego muzyka Netflix

Życie i kariera muzycznego giganta oraz ikony światowej kultury Milesa Davisa, prawdziwego wizjonera, innowatora i twórcy, który nie pozwolił zamknąć się w sztywnych ramach i ożywił słowo cool.

What Happened, Miss Simone?

What Happened, Miss Simone?What Happened, Miss Simone? Netflix

Tej pani chyba nie trzeba dziadkowi przedstawiać. Dokument opowiada o wzlotach i upadkach amerykańskiej piosenkarki, Niny Simone, która pragnęła czegoś więcej niż sławy, bogactwa i uwielbienia — pragnęła równości.