Larry zawsze postrzegał swoich rozmówców jako prawdziwe gwiazdy swoich programów. Lubił zadawać krótkie, bezpośrednie i nieskomplikowane pytania, niezależnie od tego, czy przeprowadzał wywiady z prezydentem Stanów Zjednoczonych, zagranicznym przywódcą, celebrytą, skandaliczną osobistością czy zwykłym człowiekiem - czytamy w oświadczeniu Ora.

King rozpoczął karierę w lokalnym radiu na Florydzie w latach pięćdziesiątych XX wieku. W latach 1985-2010 prowadził Larry King Live w CNN. Z dumą twierdził, że nie przygotowywał się do wywiadów i zawsze były one całkowicie improwizowane.

Larry King Live był przez pewien czas najwyżej ocenianym talk show w telewizji, zdobywając nagrodę Peabody w 1992 roku. W 2012 roku, King rozpoczął nowy program w Ora TV, którą współtworzył. Nosił on nazwę Larry King Now. Później wielką popularnością cieszyły się jego wpisy na Twitterze. Konto @kingsthings stało się miejscem, w którym umieszczał przypadkowe myśli i obserwacje, takie jak: „Myślę, że to trudne, ale czy nie mogą zrobić większych łazienek w samolotach?” i „Koszerne hot dogi to najlepsze hot dogi”. Oznaczał tweety tagiem # itsmy2cents.

King miał barwne życie osobiste; syn imigrantów urodził się jako Lawrence Zeiger na Brooklynie w 1933 roku, a ostatecznie trafił do Miami, gdzie po raz pierwszy wystąpił w radiu. Zmagał się z długami hazardowymi i dwukrotnie ogłosił upadłość. W 1971 roku King stanął w obliczu zarzutów oszustwa, które później wycofano, ale które zagroziły jego karierze na kilka lat.

Zeszłego lata dwoje dzieci Kinga zmarło w odstępie kilku tygodni. U Chaia Kinga, lat 52, zdiagnozowano raka płuc, a Andy King, lat 65, przeszedł atak serca.

Sam King był nękany problemami zdrowotnymi, które obejmowały kilka zawałów serca i pięciokrotną operację bajpasu. W 2017 r. u Kinga zdiagnozowano raka płuc, który mógł być wynikiem nałogowego palenia ogromnej ilości papierosów.