No to świetnie, bo kilka lat temu doczekaliśmy się współczesnych wersji tych opowieści, które rozgrywają się w ramach MonsterVerse wyprodukowanego przez Legendary Entertainment i współprodukowanego przez Warner Bros. Seria zaczęła się w 2014 roku rebootem kultowej Godzilli, później przyszła pora na Kong: Wyspa Czaszki z 2017 roku i Godzilla II: Król potworów, a w tym roku doczekamy się jeszcze  Godzilla kontra Kong.

 

Jak łatwo się domyślić, będzie to kolejna odsłona, w której legendarne potwory zmierzą się ze sobą i jak możemy przeczytać w opisie fabularnym:

Stopniowa koegzystencja Tytanów z ludzkością zostaje zachwiania, gdy spotykają się Godzilla i Kong. Ich walka pokaże, który z nich zostanie Królem Potworów i nowym przywódcą Tytanów. Z kolei gdy organizacja Monarch wyrusza w niebezpieczną misję, by odkryć wskazówki na temat pochodzenia Tytanów, rodzi się ludzki spisek grożący unicestwieniem zarówno dobrych, jak i złych potworów.

Dziś po długim czasie oczekiwania dostaliśmy w końcu pierwszy zwiastun produkcji, w którym możemy zobaczyć jak ogromne monstra demolują miasto, walcząc o palmę pierwszeństwa. Nie da się ukryć, że całość wygląda epicki, a obecność popularnych gwiazd, jak Alexander Skarsgård, znany z Tarzana czy serialu True Blood oraz gwiazdy Stranger Things, Millie Bobby Brown, zapowiadają wielki hollywoodzki hit. Przypominamy, że choć premiera filmu była wielokrotnie przekładana i ten ostatecznie miał zadebiutować już w ubiegłym roku, to za sprawą pandemii Covid-19 został po raz kolejny opóźniony - tym razem powinno się jednak udać, bo film trafi 26 marca zarówno do kin, jak i abonentów serwisu HBO Max.