Jak donosi PC Gamer, OPSYS to niedawno założony producent systemów PC z Stockport w Wielkiej Brytanii. Szuka kogoś, kto mógłby grać w gry na ich komputerach, oferując za to30 000 funtów (około 41000 USD) za 12-miesięczną pracę.

Ich podejście wydaje się rozsądne, chociaż z pewnością niestereotypowe. Wolą zatrudnić gracza, niż płacić agencji marketingowej za promocję. Potencjalny kandydat musi być uzależniony od grania i wiedzieć na ten temat wszystko.

Zamiast płacić jakiemuś reklamodawcy 30 000 funtów za promowanie najbardziej wydajnych komputerów na świecie, dajemy 30 000 funtów za granie na nich – wyjaśnił przedstawiciel firmy.

Czy to jest prawdziwa rekrutacja? Trudno powiedzieć, bo równie dobrze może to być chwyt reklamowy. Od ubiegających się o to stanowisko, wymaga się umieszczenia 60-sekundowego filmu w mediach społecznościowych, którego zadaniem będzie wyjaśnienie, dlaczego zasługujesz na to stanowisko. Dodatkowo konieczne jest użycie firmowego hashtagu na Twitterze lub Instagramie.

Jeśli taka oferta do was przemawia, to szczegóły znajdziecie na stronie OPSYS