To jest zaś niezbędne, żebyśmy mogli korzystać z platformy również jako sprzedający, chociaż na tym gruncie gigant nie będzie miał łatwo, bo jego największym konkurentem będzie Allegro. Wielu specjalistów już w listopadzie ubiegłego roku wskazywało, że coś jest na rzeczy, bo Amazon zdecydował się wtedy na szerszą współpracę z Inpostem, umożliwiając dostarczanie paczek z niemieckiego serwisu do Paczkomatów. Amerykański koncern pozostawił to jednak bez komentarza, ale teraz żaden nie jest już potrzebny, bo od dziś polscy sprzedawcy mogą rejestrować się w polskiej wersji Seller Central.

Co warto podkreślić, Amazon jest obecny w naszym kraju już od dawna i wystarczy przypomnieć, że stworzył w naszym kraju ok. 18 tysięcy miejsc pracy w 9 centrach logistycznych. Jako klienci nie mogliśmy więc narzekać, ale dopiero teraz firma otwiera się na naszych przedsiębiorców, którzy dzięki temu dostaną szansę dotarcia do szerokiego grona użytkowników koncernu: - Ponad 50 proc. towarów sprzedawanych na Amazon pochodzi od zewnętrznych partnerów. Zbliżająca się premiera Amazon.pl zapewni więc polskim przedsiębiorcom możliwość dotarcia do ponad 300 milionów klientów Amazon na całym świecie, w ponad 200 krajach i terytoriach - czytamy w specjalnym komunikacie.

Nie da się ukryć, że to ogromna szansa dla wielu firm, ale także osób indywidualnych, bo Amazon przewiduje dwa tryby sprzedaży, tj. płatny miesięcznie profesjonalny dla przedsiębiorców (przewidywana sprzedaż ponad 40 przedmiotów miesięcznie, stała opłata za plan) i indywidualny dla przysłowiowego Kowalskiego, który chce coś sprzedać (brak stałej opłaty, ale jest prowizja). Niezależnie od wyboru obsługa konta sprzedażowego jest bardzo prosta, a do tego Amazon udostępnił już na swojej stronie szczegółowy instruktaż w języku polskim, gdzie można znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania. Nie da się ukryć, że wejście Amazona do Polski to dobra wiadomość, szczególnie że jak dobrze wiemy większa konkurencja oznacza najczęściej korzyści dla klientów, a do tej pory Allegro nie miało praktycznie żadnej.