Elite Active 75t może atrakcyjnym redesignem i ulepszoną wersją pierwowzoru w postaci Elite Active 65t. Wypuszczając je na rynek, Jabra pokazała jak należy przygotowywać kontynuacje udanego sprzętu.

Kto powinien kupić Jabra Elite Active 75t?

Sportowcy, ponieważ mają stopień ochrony IP57 i zapewniają bezpieczne dopasowanie. Na dokładkę obsługują szybkie ładowanie.

Test słuchawek Jabra Elite Active 75tTest słuchawek Jabra Elite Active 75t Krzysztof Żołyński

Każdy, kto prowadzi aktywny tryb życia. Nie musisz być sportowcem, aby mieć słuchawki douszne, a wszechstronność Jabra Elite Active 75t to potwierdza. Nawet podczas zwykłych dojazdów do pracy rowerem, czy w komunikacji miejskiej lub ulicznym tłumie gdzie liczy się wygoda i dobre umocowanie słuchawek w uszach oraz izolacja od hałasu, sprawdzą się znakomicie. Co więcej, etui ładujące jest smukłe i małe, dzięki czemu zajmuje niewiele miejsca w kieszeni lub torebce.

Słuchawki można spokojnie dopasować do swoich potrzeb. W komplecie znajdują trzy końcówki douszne (małe, średnie i duże). Zapewnia to bezpieczne dopasowanie i optymalizuje jakość dźwięku, ponieważ dźwięki zewnętrzne są blokowane. Obie słuchawki są wykończone są specjalną antypoślizgową powłoką, dzięki której pozostają na miejscu podczas wszystkich treningów, a ich wkładanie i wyjmowania odbywa się bezproblemowo.

Jabra Elite Active 75t ma wbudowany odpowietrznik, który filtruje hałas z otoczenia, a jednocześnie podbijane są basy. Jeśli komuś nie pasuje takie ustawienie preferencji dźwięku, to bez problemu może je zmienić w aplikacji Sound +.

Świetnym rozwiązaniem jest czujnik „wykrywania ucha” - wyjęcie jednej wkładki dousznej automatycznie wstrzymuje odtwarzanie, a ponowne włożenie je wznawia.

Test słuchawek Jabra Elite Active 75tTest słuchawek Jabra Elite Active 75t Krzysztof Żołyński

Ochrona na poziomie IP57 daje pewność, że kurz, pył czy też piasek nie mogą uszkodzić słuchawek. Dodatkowo cyfra „7” oznacza ich ekstremalną wodoodporność, dzięki czemu mogą być całkowicie zanurzone do 30 minut. Jeśli nasunął się wam pomysł, żeby w nich popływać, to śpieszę przypomnieć, że łączność Bluetooth nie działa pod wodą.

Dotykowe elementy sterujące reagują bezproblemowo, ale nie zapewniają też dużego oporu. W związku z tym czasami dochodzi do sytuacji, że regulując ułożenie słuchawek w uszach, zdarzy się przypadkowo coś wcisnąć. Oczywiście da się z tym żyć, ale problem można łatwo wyeliminować, gdyby producent wprowadził mniejszą czułość przycisków.

Warto pobrać aplikację Jabra Sound +

Jabra Sound + oferuje szereg unikalnych, praktycznych funkcji połączonych w atrakcyjny interfejs. Przede wszystkim aplikacja MySound + ułatwia sprawdzanie i instalowanie aktualizacji oprogramowania. Jest też kilka innych fajnych funkcji, takich jak możliwość tworzenia i zapisywania niestandardowego korektora lub przełączania między sześcioma ustawieniami wstępnymi, w tym ustawieniem mowy, które doskonale nadaje się do podcastów. Możesz nawet wybrać jeden z trzech ustawień EQ dla połączeń: domyślne, podbicie tonów wysokich i podbicie basów.

Istnieją inne praktyczne opcje, takie jak tryb HearThrough, który można łatwo włączyć, gdy chcesz zachować czujność, co jest szczególnie ważne dla sportowców outdoorowych. Jest też wybór wirtualnego asystenta: Asystent Google, Siri lub Alexa.

Jakość połączenia oraz zasilanie

Jabra Elite Active 75t wykorzystuje Bluetooth 5.0, które pozwala na zasięg bezprzewodowy do 10 metrów. W praktyce jakość połączenia nie jest tak niezawodna, jak się spodziewałem: wiele razy zdarzało się, że odtwarzanie przeskakiwało i zacinało się, gdy wychodziłem na zewnątrz z telefonem w kieszeni kurtki lub plecaku. Nie jest to duży problem, ponieważ połączenie nigdy nie zostało całkowicie zerwane.

Podobnie jak w przypadku innych produktów Jabra, Elite Active 75t obsługuje również łączność wielopunktową, co oznacza, że zestaw słuchawkowy można podłączyć do dwóch urządzeń jednocześnie. Multipoint pozwala słuchać przychodzących powiadomień z telefonu podczas strumieniowego przesyłania muzyki z laptopa. Elite Active 75t zapamiętuje do ośmiu urządzeń jednocześnie, ułatwiając ręczne przełączanie między źródłami.

Test słuchawek Jabra Elite Active 75tTest słuchawek Jabra Elite Active 75t Krzysztof Żołyński

Słuchawki Jabra Elite 75t działają grubo ponad 7 godzin. Aby oszczędzać baterię, słuchawki wyłączają się automatycznie po godzinie bezczynności lub 15 minutach bez połączenia.

Podsumowując, mogę powiedzieć tyle, że słuchawki Jabra Elite 75t to solidna konstrukcja. Zadowoleni będą nie tylko sportowcy, ale wszyscy szukający niezawodnych słuchawek, z których można korzystać na co dzień.