Być może pamiętacie Razer Project Valerie, który po raz pierwszy pokazano na targach CES w 2017 roku. Ten model powstał w oparciu o Razer Blade Pro i dysponuje trzema 17-calowymi monitorami 4K G-Sync, które automatycznie wysuwają się z centralnego wyświetlacza i ustawiają się w kierunku użytkownika.

Wciąż za mało? Jest na to sposób?

Aurora 7 Prototype z Expanscape przebija ofertę Razera i podnosi liczbę wyświetlaczy aż do siedmiu! W zestawie znajdują się: cztery 17,3-calowe wyświetlacze - dwa w orientacji poziomej, dwa w orientacji pionowej i trzy 7-calowe ekrany 1920 x 1200, z których wszystkie rozkładają się z samego urządzenia, co oznacza brak majstrowania przy połączeniach zewnętrznych. Na stanie jest też mini wyświetlacz, który pokazuje informacje o stanie systemu i zawartość konfigurowalną przez użytkownika.

Expanscape uważa, że Aurora 7 jest skierowana do wszelkiej maści specjalistów i twórców treści. Jeśli chodzi o elementy wewnętrzne, to jest bardzo dobrze: procesor Core i9-9900K, 64 GB pamięci DDR4-2666, karta graficzna GeForce GTX 1060, dwa dyski SSD PCIe 3.0 x 4 M.2, jeden 2,5-calowy dysk MLC SSD i dysk twardy 2 TB 7200 obr./min. Ba! Jest nawet wbudowany programowalny mikrokontroler Arduino.

Jednak jeśli taka konfiguracja wciąż was nie zadawala, to jest też Aurora 7 M3. Tutaj już na bogato: GPU to RTX 2070 (który można podmienić na RTX 2080) i a jeśli preferujecie rozwiązania AMD, nie ma problemu, żeby sercem tej maszyny stał się procesor Ryzen 9 3950X.

Expanscape twierdzi, że będzie sprzedawać prototypy swoich maszyn w trakcie ich opracowywania. Brak informacji na temat cen, ale laptop z siedmioma ekranami nie może być tani.