Nie da się ukryć, że kina mocno oberwały ograniczeniami i nawet jeśli wytwórnie przygotowują nowe produkcje, to bardzo często zwlekają z ich debiutem, żeby ostatecznie dotrzeć do jak największej liczby klientów. Część z nich stawia też na nowe formy dystrybucji i wystarczy tylko spojrzeć na umowę Warner Bros. i HBO, dzięki której użytkownicy tej platformy streamingowej będą cieszyć się w tym roku wieloma ciekawymi premierami - wiele z nich znalazło się na naszej liście najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku, więc zainteresowanych odsyłamy do tego tekstu.

Na szczęście nie jest to zmartwienie widzów, bo my za sprawą rozwoju platform streamingowych możemy liczyć na stały przypływ nowych produkcji (seriali i filmów) od Netflixa, Amazon Prime Video, Apple TV+ i innych, których jakość potwierdzają zdobywane przez nie prestiżowe nagrody. W związku z tym startujemy dla Was z cyklem, w ramach którego co tydzień prezentować będziemy najciekawsze zapowiedzi i zwiastuny filmowe minionego tygodnia, żeby nie umknęły Wam żadne interesujące produkcje. No to popcorn w dłoń i do dzieła!

Skazani na siebie

Zaczynamy od zwiastuna produkcji dostępnej od dziś na HBO GO, która świetnie oddaje rzeczywistość, w jakiej właśnie żyjemy. Skazani na siebie to bowiem opowieść o parze, która zdecydowała się zakończyć swój związek, ale lockdown spowodowany pandemią koronawirusa sprawił, że muszą pozostać w jednym mieszkaniu i się nie pozabijać. Czy jest to możliwe, kiedy do akcji wkraczają rozczarowana światem korporacji kobieta i mężczyzna z kryminalną przeszłością, który zostaje wysłany na przymusowy urlop? Jak się okazuje… tak, chociaż suto zakrapiane alkoholem wieczory sprawiają, że do głowy zaczynają przychodzić coraz dziwniejsze pomysłu. Jakie? Na przykład plan napadu i kradzieży bardzo cennej biżuterii… Premiera: 5 lutego.

 

Moxie

Moxie to produkcja, która już niebawem dostępna będzie na Netflixie i choć zwiastun sugeruje, że celuje raczej w nastoletniego widza, to tak naprawdę dotyczy problemów, na które wszyscy powinniśmy zwrócić uwagę. Produkcja skupia się bowiem na nieśmiałej 16-letniej uczennicy, która ma dość toksycznej seksistowskiej atmosfery panującej w jej liceum. Zainspirowana buntowniczą młodością swojej mamy postanawia znaleźć w sobie odwagę, by rozwiązać problem po swojemu - zaczyna w sekrecie wydawać zin, w którym podejmuje temat seksizmu w swojej szkole, rozpoczynając tym samym rewolucję. Zapowiada się świetny serial o poważnej kwestii, z którą na co dzień mierzy się wiele osób, niezależnie od wieku. Premiera: 3 marca.

 

Książę w Nowym Jorku 2

Tak, dobrze przeczytaliście, Książę w Nowym Jorku powraca i to na dodatek w oryginalnej obsadzie, więc na ekranie można zobaczyć niemal wszystkie kultowe postaci. Mamy do czynienia z kontynuacją losów Akeema, który wiele lat temu wybrał się w podróż do Nowego Jorku, żeby znaleźć żonę. I choć faktycznie ją znalazł, to 30 lat później okazuje się, że poszukiwania były jeszcze bardziej owocne niż się wydaje, a ich owocem jest nieślubny syn. Książe natychmiast wraca więc do Nowego Jorku, żeby poznać swojego potomka i jednocześnie następcę tronu Wakandy… przepraszam, Zamundy :) I choć nie będzie to pewnie kino najwyższych lotów, to tytuł dostępny na Amazon Prime Video z pewnością będzie dla wielu z nas sentymentalnym powrotem do przeszłości.  Premiera: 2021.

 

Pele

A teraz coś dla fanów piłki nożnej, chociaż pewnie nie tylko, bo jak dobrze wiemy życie sławnych to często gotowy scenariusz do filmu. Czy tak było w przypadku legendarnego piłkarze Pele? Zdecydowanie, nic więc dziwnego, że to właśnie jego historią Netflix kontynuuje swoją serię filmów dokumentalnych o słynnych sportowcach - wcześniej mogliśmy oglądać choćby świetny Ostatni taniec z Michaelem Jordanem. Tym razem zmieniamy jednak dyscyplinę i z boiska do koszykówki przenosimy się na boisko do piłki nożnej, chociaż na początku Edsonowi Arantesowi do Nascimento, lepiej znanemu jako Pele, musiały wystarczyć uliczki brazylijskiego miasteczka, w którym dorastał. To właśnie na tej wyjątkowej drodze od tego etapu do tytułu Króla Footballu i jedynego zawodnika w historii, który może się pochwalić trzema tytułami Mistrza Świata, skupia się dokument, którego już nie możemy się doczekać! Premiera: 23 lutego.

 

Cosmic Sin

Jeśli otwarte kina w naszym kraju uda się utrzymać do połowy marca, to jednym z pierwszych nowych filmów, jakie tam zobaczymy, będzie Cosmic Sin z Brucem Willisem i Frankiem Grillo w rolach głównych. To jak zapewniają twórcy, epicka przygoda science-fiction, która dzieje się w 2524 roku, czyli 400 lat po tym, jak ludzkość zaczęła proces kolonizacji innych planet. Emerytowany generał James Ford zostaje ponownie wezwany do służby, kiedy żołnierze na jednej z takich planet zostają zaatakowani przez wrogą flotę Obcych - konflikt zaczyna eskalować i jedyną perspektywą wydaje się zagrażająca ludzkości wojna międzyplanetarna. Czy ktoś będzie w stanie ją powstrzymać? Premiera: 12 marca.

 

Plemiona Europy

Jeśli po serialu Dark znaleźliście w sobie zamiłowanie do niemieckich produkcji, to Plemiona Europy mogą być strzałem w dziesiątkę, bo najczęściej mówi się o tym nowym serialu jako połączeniu Dark i 100. To kolejna produkcja, która zabiera nas w przyszłość i ponownie nie wygląda ona zbyt optymistycznie… Mamy rok 2074, a ludność Europy po tajemniczej globalnej katastrofie jest podzielona na liczne skłócone ze sobą plemiona. Jak łatwo się domyślić, nie służy to przetrwaniu ludzkości, szczególnie w obliczu nadciągającej zakłady, więc los kontynentu leży w rękach zdanej na siebie trójki rodzeństwa z pokojowo nastawionego plemienia Źródlan. Premiera: 19 lutego.

 

Palmer

Czy są tu jacyś fani aktorskiego talentu Justina Timberlake’a? Tak, wiemy, nie ma za sobą zbyt wielu pamiętnych ról, ale Palmer ma szansę to zmienić. Po 12 latach w więzieniu były gwiazdor licealnej drużyny futbolowej, Eddie Palmer, powraca do domu, by zacząć od nowa. Kiedy jednak nawiązuje kontakt z chłopcem w trudnej sytuacji domowej, jego przeszłość rzuca cień na nowe życie rodziny. Nowa produkcja Apple TV+ to wyjątkowa historia o odkupieniu błędów młodości, akceptacji i miłości, które są w stanie pokonać wszystko. Premiera: 2021.

 

Nowiny ze świata

Mówiliśmy już, że Netflix przyciąga do swoich filmów coraz większe gwiazdy? W jednym z najnowszych zobaczymy bowiem Toma Hanksa, który wciela się w rolę weterana wojny secesyjnej, wędrującego od miasta do miasta, dzieląc się z mieszkańcami cennymi wiadomościami. Pewnego razu decyduje się jednak na przyjęcie pewnego “zlecenia”, a mianowicie dostarczenia do ciotki porwanej przed laty przez plemię Indian Kiowa dziewczynki… wbrew jej woli. Razem przemierzają setki mil i mierzą się z ogromnymi niebezpieczeństwami, a łącząca ich więź z każdym dniem przybiera na sile. Premiera: 10 lutego.