CD Projekt poinformował, że jego serwery zostały przejęte przez hakerów. Ich zawartość została zaszyfrowana, a przestępcy pozostawili notatkę, w której poinformowali, że przejęli dane dotyczące Cyberpunka 2077, Wiedźmina 3 wraz z niepublikowaną dotychczas zawartością oraz Gwinta. Przy okazji w ich ręce wpadły także dokumenty z księgowości, HR oraz dotyczące inwestorów.

We wspomnianej notatce znajduje się również ultimatum. Cyberprzestępcy dają firmie 48 godzin na reakcję. Jeśli ich warunki nie zostaną spełnione, dane będą stopniowo publikowane w internecie. 

Niezidentyfikowane osoby uzyskały nieautoryzowany dostęp do naszej wewnętrznej sieci i zgromadziły informacje należące do grupy CD Projekt. Pozostawiono notatkę z żądaniem okupu, którą publikujemy. Niektóre urządzenia w naszej sieci zostały zaszyfrowane, ale nasze kopie zapasowe pozostały nietknięte – napisała firma w oficjalnym oświadczeniu

CD Projekt zapowiedział, że nie ma zamiaru negocjować z przestępcami, mimo świadomości iż ujawnione mogą być bardzo ważne dane.