W ubiegłym tygodniu można było odnieść wrażenie, że zestawienie jest zdominowane przez seriale. I w sumie to trudno się temu dziwić, bo przez pandemię branża filmowa nie ma łatwego życia, ale widać już pewne ożywienie w temacie - większość naszych dzisiejszych zwiastunów to filmy i choć niewykluczone, że część obejrzymy jeszcze z własnej kanapy, a nie kinowego fotela, to już niebawem sytuacja powinna się poprawić. A co ciekawego przygotowali dla nas tym razem producenci?

Nomadland

Złoty Lew i 21 innych nagród nie mogą się mylić - Nomadland to wspaniałe kino, o czym już niebawem będziemy mogli się przekonać sami, bo polska premiera została zaplanowana na 19 marca.

W filmie śledzimy losy pewnej kobiety po sześćdziesiątce, która na skutek recesji traci swoją stałą pracę w USG Corporation i decyduje się na życie współczesnego nomady - sprzedaje cały swój majątek, kupuje vana i wybiera wędrówkę po całym kraju w poszukiwaniu pracy. W główną rolę wciela się fenomenalna Frances McDormand, która została już dwukrotnie uhonorowana Oscarem w kategorii najlepsza aktorka (za Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri oraz Fargo). I choć filmowi daleko do produkcji rozrywkowej i zamiast bawić z pewnością zmusi do rozmyślania nad własnym życiem oraz kondycją współczesnego świata, to po prostu trzeba go zobaczyć. Premiera: 19 marca 2021.

 

Genius: Aretha

Genius to wyjątkowy serial produkowany dla National Geographic, za którym stoją Noah Pink i Kenneth Biller. Każdy sezon skupia się, jak sama nazwa wskazuje, na jednej genialnej osobowości, bez której współczesny świat nie byłby taki sam. Pierwszy odbył się śladami życia Alberta Einsteina, a w drugim mogliśmy lepiej poznać Pablo Picasso. Tym razem przyszła więc pora na kobietę, dzięki czemu już w marcu zagłębimy się w pierwszą autoryzowaną biografię Arethy Franklin. W głównej roli Cynthia Erivo, nominowana do Oscara za rolę w filmie Harriet, która wznosi się na wyżyny swojego talentu, by sprostać wymagającej roli Królowej soulu. Premiera: 21 marca 2021.

 

The Falcon and the Winter Soldier

Jeśli na twarzach części z Was pojawił się uśmiech, to… nie jesteście sami, bo my też cieszymy się z tego, że superbohaterowie wracają do akcji. Falcon i Zimowy żołnierz to już kolejni bohaterowie uniwersum Marvela, którzy dostają swój serial na Disney+, bo wcześniej zadebiutowało świetnie oceniane WandaVision, a już niebawem dołączy do nich również Loki, więc nam pozostaje tylko zacierać ręce. Jeśli zaś chodzi o rys fabularny, to serial rozgrywa się po wydarzeniach z Avengers: Koniec gry, kiedy to Sam Wilson Bucky Barnes łączą siły, aby zwalczyć anarchistyczną grupę o nazwie Flag-Smashers. Do swoich ról wracają Anthony Mackie i Sebastian Stan, więc fani mogą liczyć na bezpośrednią kontynuację Avengersów. Premiera: 19 marca 2021.

 

Jumbo

A może macie ochotę na nieco dziwnego kina? W takim razie Jumbo zapowiada się idealnie, a przy okazji świetnie wpisuje w dzisiejszy walentynkowy klimat, bo to produkcja o miłości. Nieco dziwnej, ale komu to oceniać… Jak możemy przeczytać w opisie filmu: - Miłość jest jak wizyta w parku rozrywki. Gdy już się zdecydujesz – nigdy nie wiesz, co cię spotka. Czasem świetnie się bawisz, by po chwili mieć już dość. Natomiast gdy przeżywasz swoją radość za bardzo lub nie tak jak nakazują reguły, to ludzie patrzą na ciebie dziwnie albo od razu zaczynają cię wypraszać. To właśnie w parku rozrywki poznali się Jeanne i Jumbo (...) Nie było im jednak dane żyć długo i szczęśliwie. Musieli zmierzyć się z brakiem akceptacji, wytykaniem palcami i niewybrednymi żartami. Nie było im łatwo. Szczególnie, że Jumbo to… karuzela! Premiera: 2021.

 

Son

A może są z nami fani horrorów? W tym tygodniu doczekaliśmy się też zwiastuna irlandzkiej produkcji zatytułowanej Son, która przyprawi nas o dreszcze i szybsze bicie serca. Poznamy w niej losy kobiety, której syn zapada na tajemniczą chorobę. Ta musi więc podjąć decyzję jak daleko jest w stanie się posunąć, aby ochronić go przed mrocznymi siłami ze swojej przeszłości. I choć brzmi to trochę jak klisza, to zwiastun jest bardzo klimatyczny, a obecnie nie robi się za dużo dobrych horrorów, więc trzymamy kciuki. Premiera: 2021.

 

Happily

Po 14 latach małżeństwa Tim i Janet wciąż są w sobie szaleńczo zakochani, ale nie wszyscy są zadowoleni z takiej sytuacji. Przyjaciele pary mają dość tego publicznego okazywania uczuć, więc Tim i Janet zaczynają kwestionować ich lojalność, zarzucając im zazdrość. Kiedy więc wizyta tajemniczego obcego kończy się martwym ciałem, emocje i napięcia zaczynają brać górę. Mówiąc krótko, będzie trochę śmiesznie i trochę strasznie, ale zapowiada się na dobrą zabawę. Szczególnie że w obsadzie znajdziemy trochę sław, jak Joel McHale, Kerry Bishé czy Stephen Root, a jednym z producentów jest Jack Black. Premiera: 19 marca 2021.

 

Dzień na tak

Netflix zaprasza również na trochę kina familijnego z Jennifer Garner i Edgarem Ramirezem w rolach głównych. - Zmęczeni ciągłym mówieniem NIE dzieciom i współpracownikom Allison i Carlos postanawiają urządzić trójce swoich dzieciaków DZIEŃ NA TAK, w którym przez 24 godziny to one będą ustalać zasady. Nie spodziewają się jednak, że ta decyzja zapoczątkuje niesamowitą przygodę, która zaniesie ich do przeróżnych miejsc w Los Angeles i zbliży do siebie jak nigdy dotąd. Premiera: luty 2021.

 

The Bridge

Na koniec jeszcze zwiastun ciekawego show HBO, który twórcy określają jako socjalny eksperyment. Zobaczymy w nim 12 obcych osób z całej Wielkiej Brytanii, które łączy jedno, wszyscy chcą zdobyć główną nagrodę programu, czyli 100 tysięcy euro. Co ciekawe, pieniądze są dosłownie na wyciągnięcie ręki i leżą 300 metrów dalej, tyle że… uczestników dzieli od nich rzeka, więc ich zadaniem będzie w ciągu 21 wybudować wspólnie most, wykorzystując do tego celu własną wiedzę i podstawowe narzędzia. Czy będą umieli pracować wspólnie i zdążą w wyznaczonym czasie? A jeśli tak, to kto zatrzyma pieniądze? Emocje gwarantowane, szczególnie że narratorem programu jest James McAvoy!