W przeciwieństwie do Sony z bezprzewodowym zestawem słuchawkowym Pulse 3D i innymi opcjonalnymi dodatkami na PS5 premiera konsoli nowej generacji Microsoftu była dość skromna pod względem akcesoriów. Jedyną nowością w tym wypadku jest przeprojektowany kontroler Xbox.

 

Bezprzewodowy zestaw jest drugą próbą stworzenia przez firmę słuchawek przeznaczonych do gier. Poprzednie słuchawki powstały w 2005 roku i były dedykowane Xboxowi 360, a One dostał jedynie ich odświeżoną wersję.

Na szczęście tym razem w Microsofcie nikogo nie poniosło z wymyślaniem karkołomnych nazw. Nowe akcesorium audio nazywa się po prostu bezprzewodowym zestawem słuchawkowym Xbox i ma czysty, dyskretny design, mocno inspirowany słuchawkami Surface. Zastosowano w nich intuicyjne obrotowe pokrętła nauszników do regulacji głośności i balansowania czatu w grze / audio.

Ważące 312 g słuchawki są wyposażone w regulowany pałąk i grube nauszniki wykonane ze skóry syntetycznej. Zostały zaprojektowane tak, aby pasowały na różne rozmiary głowy i powinny zapewniać komfortową rozrywkę podczas dłuższych sesji gier.

Mimo bezprzewodowego połączenie nie doświadczymy strat w jakości dźwięku ani opóźnień. Obsługiwane są również technologie dźwięku przestrzennego, takie jak: Windows Sonic, Dolby Atmos i DTS Headphone: X.

Chowany mikrofon z przodu zawiera podwójne mikrofony formujące wiązkę, izolację głosu, funkcję automatycznego wyciszania i wskaźnik świetlny, który informuje użytkownika, kiedy mikrofon jest aktywny. Te funkcje, wraz z korektorem i wzmocnieniem basów, można dostosować za pomocą aplikacji Akcesoria Xbox na konsoli i komputerach z systemem Windows 10.

Użytkownicy komputerów PC muszą posiadać Bluetooth 4.2+, adapter bezprzewodowy Xbox lub kompatybilny kabel USB-C. Dostępna jest również obsługa jednoczesnego parowania, która umożliwia słuchanie rozmów telefonicznych (ze sparowanym smartfonem) i jednoczesne uczestnictwo w czatach imprezowych Xbox. Żywotność baterii tych zestawów słuchawkowych jest oceniana na 15 godzin. Pełne naładowanie od zera (w stanie bezczynności) zajmie 3 godziny, chociaż użytkownicy będą mogli uzyskać około 4 godzin użytkowania, podłączając go na 30 minut.

Słuchawki trafia do sprzedaży 16 marca. W tej chwili można już je zamawiać na stronie Xbox.com. Wyceniono je na 450 zł.