Jak zawsze na liście jest kilka seriali od popularnych platform streamingowych, ale i filmów, które mamy nadzieję będziemy mogli obejrzeć już w kinach, bo o ile nowe przygody przerażającej Cruelli De Mon od dalmatyńczyków z przyjemnością obejrzeliśmy z własnej kanapy, to już Mortal Kombat i obiecane Fatality aż proszą się o ogromny ekran kinowy. A co poza tym? Trochę dokumentów, trochę kryminału i powtórki z rozrywki, ale wszystko w naprawdę dobrym wydaniu.

Liga sprawiedliwości Zacka Snydera

Tak, Liga sprawiedliwości to nie jest nowa produkcja, bo miała swoją premierę już w 2017 roku, ale tym razem będziemy mogli ją oglądać w wizji Zacka Snydera. Trzeba bowiem pamiętać, że choć to właśnie ten reżyser miał odpowiadać za film, to na etapie postprodukcji zrezygnował z projektu z przyczyn osobistych. Pałeczkę przejął Joss Whedon, a co więcej Warner Bros. zadecydowało o skróceniu filmu do 120 minut, co skończyło się bardzo przeciętnym przyjęciem i… petycją o wydanie wersji Zacka Snydera. Co ciekawe, pomysł chwycił i reżyser w maju ubiegłego roku reżyser poinformował, że jego Liga sprawiedliwości faktycznie powstaje i zostanie wydana na HBO Max. No i dzieje się, w mijającym tygodniu doczekaliśmy się zwiastuna, a jeśli zaś chodzi o fabułę, to: Bruce Wayne, chcąc mieć pewność, że poświęcenie Supermana nie poszło na marne, łączy siły z Dianą Prince, by zwerbować zespół superbohaterów, którzy ochronią świat przed zbliżającym się niebezpieczeństwem. Premiera: 18 marca.

 

Allen kontra Farrow

A może coś bardziej przyziemnego? Chociaż z drugiej strony historia ta brzmi momentami równie nieprawdopodobnie co wyczyny superbohaterskie, chociaż raczej w wydaniu Chłopaków niż klasycznych herosów. Mowa bowiem o dokumencie ilustrującym jeden z większym skandali w Hollywood, a jednocześnie ogromną rodzinną tragedię - wszystko w wykonaniu Mii Farrow i Woody’ego Allena, którzy przez lata walczyli o prawa do opieki nad dziećmi po tym, jak aktorka odkryła, że reżyser ma romans ze jej adoptowaną córką z drugiego małżeństwa, Soon-Yi Previn. W tle wybrzmiewają również zarzuty o inne nadużycia seksualne w wykonaniu legendy Hollywood, bo o molestowanie od lat oskarża go także Dylan Farrow, czyli inna córka Mii Farrow… Premiera: 21 lutego.

 

Biggie: I Got a Story to Tell

W tym tygodniu doczekaliśmy się również zwiastuna innego dokumentu, niestety również opowiadającego słodko-gorzką historię. Mowa o Biggie: I Got a Story to Tell, czyli pierwszym oficjalnie autoryzowanym przez rodzinę dokumencie o życiu Notoriousa B.I.G.: - Każda legenda ma swój początek. Christopher Wallace, znany pod pseudonimem Notorious B.I.G., w pełni zasłużył sobie na miano ikony hip-hopu za swój niepowtarzalny flow i autobiograficzne teksty. Ten dokument opowiada o życiu rapera, przedstawiając nieznane nagrania zza kulis oraz wywiady z najbliższymi przyjaciółmi i rodziną, tworzące obraz drogi od przestępstwa do nieśmiertelnego króla rapu. Premiera: 1 marca.

 

Mortal Kombat

Nowa odsłona filmu zbliża się dużymi krokami, choć należy zaznaczyć, że miała zadebiutować już w połowie stycznia, tyle że standardowo przeszkodził jej Covid-19. Na szczęście to tylko kilka miesięcy, a w minionym tygodniu doczekaliśmy się kolejnego zwiastuna, który udowadnia, że twórcy faktycznie nie żartowali i tym razem będzie to produkcja tylko dla widzów dorosłych. Wiele wskazuje też na to, że będzie to więcej tego samego, co pokochali fani, tyle że we współczesnym wydaniu i z kultowymi Fatality, których w poprzednich odsłonach nie uświadczyliśmy. Dla jednych widzów będzie to zaleta, a dla innych wada, ale reżyser Kevin Tancharoen już w 2010 roku za sprawą krótkiego filmu Mortal Kombat: Rebirth udowodnił, że dobrze czuje ten klimat, więc pozostaje mu zaufać. Premiera: 16 kwietnia.

 

Mare of Easttown

Widok Kate Winslet na małym ekranie to rzadkość (nie, kolejny seans Titanica się nie liczy), tym bardziej jesteśmy zaintrygowani serialem HBO z jej udziałem, czyli Mare of Easttown. Ten opowie o Mare Sheehan, policjantce z małego miasteczka w Pensylwanii, która prowadzi dochodzenie w sprawie miejscowego morderstwa, mierząc się jednocześnie z rozpadającym się na kawałki własnym życiem. Historia zagłębia się w mroczne strony zżytej ze sobą społeczności i podejmuje próbę analizy tego, jak rodzinne i dawne tragedie mogą definiować naszą teraźniejszość. I choć fabuła nie brzmi wybitnie nowatorsko, bo podobnych produkcji było już co najmniej kilka, to liczymy na to, że kreacja Kate Winslet poniesie ten show. Premiera: 18 kwietnia.

 

Cruella

Disney uznał najwyraźniej, że tak charakterystyczna postać zasługuje na więcej uwagi, więc bohaterka 101 Dalmatyńczyków doczekała się właśnie zupełnie nowej odsłony z Emmą Stone w roli tytułowej. Jak zapewnia producent, film skupi się na wczesnych buntowniczych latach najlepiej ubranego czarnego charakteru w historii kina, a dokładniej wydarzeniach, które doprowadziły do powstania Cruelli. Fabuła osadzona została w latach 70. ubiegłego wieku w wybrzmiewającym punk rockiem Londynie, gdzie młoda i kreatywna dziewczyna imieniem Estella za sprawą swoich odważnych stylizacji próbuje wyrobić sobie markę. Przyjaźni się z dwójką młodych złodziejaszków, którzy doceniają jej skłonności łobuzerskie i wspólnie próbują zbudować sobie renomę na angielskich ulicach. Pewnego dnia na drodze bohaterki staje zaintrygowana jej talentem legenda mody, Baroness von Hellman, ale różne wydarzenia sprawiają, że współpraca nie idzie za dobrze i Estella musi pogodzić się ze swoją naturą napędzanej zemstą Cruelli. Premiera: 26 maja.

 

DOTA: Dragon's Blood

Zdecydowanie coś dla fanów gier wideo, bo na ekrany naszych telewizorów (i innych urządzeń) za sprawą Netflixa trafi kolejna adaptacja - po świetnej Castlevanii przyszła pora na prawdziwy hit ostatnich lat, a mianowicie serię DOTA, która w 2015 roku jako pierwsza gra na platformie Steam osiągnęła liczbę miliona graczy grających jednocześnie! Teraz zaś wszystkie te osoby mogą obejrzeć serial osadzony w uniwersum DOTA2, przedstawiający losy Smoczego Rycerza Daviona, który poprzysiągł walkę z siłami zła. Spotkania z potężnym starożytnym eldwurmem i odbywającą tajną misję Księżniczką Miraną sprawiają, że Davion zostaje uwikłany w wydarzenia, o których nie śniło mu się w najśmielszych snach. Premiera: 25 marca.