Kiedy Apple zaprezentował iPhone'a 12 w październiku zeszłego roku, jedną z jego kluczowych cech był pierścień MagSafe. Komponent zapewnia bezprzewodowe rozwiązanie do ładowania, a jednocześnie pozwala na magnetyczne akcesoria, takie jak portfele i etui. W witrynie Apple są już dostępne różne dodatki.

Oprócz standardowej ładowarki MagSafe i ładowarki MagSafe Duo Cupertino podobno pracuje również nad pakietem baterii MagSafe. Nie należy go mylić z pojemnikiem na baterie, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Zamiast tego byłby to po prostu całkowicie bezprzewodowy akumulator, który zatrzaskuje się na pierścieniu MagSafe iPhone'a, aby go podładować.

Anonimowe źródła zaznajomione z projektem powiedziały Bloombergowi, że produkt jest rozwijany od około roku i miał zostać uruchomiony zaledwie kilka miesięcy po iPhonie 12. Jednak wewnętrzne testy ujawniły problemy, które spowolniły postęp.

Jeden ze zgłoszonych problemów dotyczy systemu iOS oznaczającego urządzenie jako przegrzewające się nawet podczas pracy w bezpiecznym zakresie temperatur.

Projekt został opóźniony i może ostatecznie podzielić los niefortunnej maty ładującej Apple AirPower. Jednak nawet jeśli zostanie anulowany to nie będzie to wielka strata. Producenci zewnętrzni już dostarczają rozwiązania w zakresie akumulatorów kompatybilnych z MagSafe.