Firma słynie z poszanowania do włoskich korzeni oraz klasycznych modeli. Kultowe buty N9000 co roku występują w odświeżonej wersji, projektowane przez designerów, czy włoskich artystów. Podobnie jest z kultowym modelem Mythos – który 20 lat po pierwszym wprowadzeniu na rynek, powraca w nowej odsłonie.

Mythos 280 GB to wyjątkowy sneaker inspirowany pierwszym butem biegowym od Diadory. A ten został zaprojektowany w ramach hołdu dla włoskiego biegacza Gelindo Bordiniego – który był między innymi zdobywcą złotego medalu olimpijskiego w 1998 (a także pierwszym Włochem, który to osiągnął). Diadora stworzyła na jego cześć również t-shirty.  Bordini miał także swój wpływ na rozwój technologiczny w tworzeniu produktów firmy.

Mythos 280 GBMythos 280 GB Diadora

Wyjątkowe buty Mythos 280 GB zostały stworzone z wykorzystaniem innowacyjnej technologii AXELER. Wnętrze wyposażone jest w wyjątkową piankę PEBAX, której kształt dopasowuje się do stopy. AXELER HEEL PROPULSION odpowiada za maksymalną amortyzację, ale nie pozbawiając buta elastyczności. System polega na odzyskiwaniu energii poprzez wytwarzanie jej – od momentu oderwania stopy od powierzchni, do ponownego uderzenia piętą. Pochłonięta i zwrócona energia ma za zadanie działać jak siła napędowa.

Mythos to cała linia butów, która dzieli się na poszczególne modele. Wszystkie łączy jedno – są niezwykle wytrzymałe i powstałe z dbałością o najdrobniejsze detale oraz z wykorzystaniem najnowszych technologii.

Mythos 280 GB występują w limitowanej ilości 600 sztuk. Dostępne będą w sklepach: Sneaker Studio i Warsaw Sneaker Store.