Spotify coraz częściej serwuje swoim użytkownikom takie niespodzianki i nic dziwnego, skoro podcasty cieszą się rosnącą popularnością. Jak dowiadujemy się z informacji prasowej, pierwszy sezon show będzie składał się z 8 odcinków, z których pierwsze dwa dostępne będą już dziś dla wszystkich użytkowników Spotify (również darmowej wersji usługi). Barack Obama i Bruce Springsteen, do których tytuł podcastu idealnie pasuje, podejmować mają ważne tematy z zakresu “rasy, ojcostwa, małżeństwa i obecnego stanu Ameryki”.

Przypominamy, że były prezydent USA pojawia się na Spotify w ramach umowy, jaką firma produkcyjna jego i jego żony, Higher Ground, podpisała z platformą już w 2019 roku. Na jej mocy małżeństwo prowadzić ma serię ekskluzywnych dla Spotify podcastów, a Renegades: Born in the USA jest już drugim z nich. Pierwszy, The Michelle Obama Podcast, zadebiutował latem ubiegłego roku, a następnie doczekał się dostępności również poza Spotify, np. Na Apple Podcasts. Koncern ujawnił wtedy, że był to największy show Spotify Original w historii, choć niestety nie podał żadnych konkretnych liczb. Czy nowy powtórzy jego sukces albo wypadnie jeszcze lepiej?

Jest na to ogromna szansa, bo chyba każda platforma dałaby wiele, żeby gościć u siebie gwiazdy takiego formatu - pierwszy czarnoskóry prezydent Stanów Zjednoczonych, który do tej pory cieszy się ogromną popularnością i uznaniem w kraju i poza jego granicami, Barack Obama i międzynarodowa gwiazda rocka, która jest na ustach wszystkich od lat 70. ubiegłego wieku (choć ostatnio raczej ze względu na alkoholowe wybryki, ale jak to mówią, nieważne jak, byle mówili), Bruce Springsteen. To może być prawdziwa mieszanka wybuchowa i podcast, jakiego jeszcze nie słyszeliśmy.