Władze Łodzi postawiły sobie bardzo ambitny plan ograniczenia emisji CO2 do atmosfery. Jednym z jego elementów będzie podpisana właśnie umowa z firmą InPost. Charakterystyczne paczkomaty tej ostatniej zyskają nową funkcję. Będzie nią możliwość ładowania samochodów elektrycznych. InPost zobowiązał się, że postawi w Łodzi 70 takich paczkomatów, a na dodatek ma stopniowo wprowadzać do swojej floty, działającej w tym mieście, pojazdy elektryczne.

Rafał Brzoska zachęca do podobnej współpracy kolejne miasta w Polsce. Przy okazji przekonuje, że Paczkomaty są najbardziej ekologiczną formą dostawy. Wedle jego słów już teraz ich użycie przyczynia się do ograniczenia o 75 proc. emisji CO2 względem tradycyjnych dostaw kurierskich.

InPost rozwija się ostatnio bardzo dynamicznie. Początkowo paliwem postępu była z pewnością kooperacja z Allegro. Teraz nowej energii do rozbudowy usług i zmiany wizerunku firmy daje umowa podpisana z Amazonem, który oficjalnie wszedł do Polski.

Poczta Polska będzie z pewnością miała jeszcze trudniej, a ta sytuacja będzie trwała, dopóki zarząd tego państwowego molocha nie przestawi się na myślenie o nowoczesnych, wychodzących naprzeciw oczekiwaniom klientów usługach.