W sieci pojawił się zwiastun ogłaszający nowinę, że Doom 3 pojawi się na PlayStation VR. Nie różni się on radykalnie od oryginalnej gry, ale zawiera nowe tekstury i dźwięki. Hud i kilka innych aspektów rozgrywki również zostało poprawionych, aby dostosować je do platformy PSVR. Wersja na PSVR zawiera DLC Resurrection of Evil i The Lost Mission, które dodaje 20 poziomów.

Warto wspomnieć, że to nie pierwszy romans Doom 3 z rzeczywistością wirtualną. Całkiem niedawno, Team Beef zrobiło jego port na Oculus Quest. Jednak ta wersja nie ma błogosławieństwa id Software i nie zawiera DLC ani odświeżonego dźwięku i grafiki.

Doom 3 ma tempo bardziej zbliżone do survival horroru niż szalonej strzelaniny, typowej dla serii. W przypadku jest to jego wielka zaleta, bo wolniejsze tempo i większy nacisk na eksplorację wydaje się lepiej pasować do rzeczywistości wirtualnej.

Edycja Doom 3 VR trafi do PlayStation Store 29 marca. Bethesda nie ujawniła cen, ale ponieważ do premiery jest naprawdę blisko, można się spodziewać, że uczyni to w przeciągu najbliższych dni.