W ramach inicjatywy wśród nowości na platformie pojawią się: dedykowana zakładka, zawierającą utwory, podcasty i albumy wydane przez znakomite artystki z Polski i całego świata, playlisty promujące wokalistki, które kształtują przyszłość muzyki, a także przegląd podcastów prowadzonych przez kobiety. 

Kobiety na Spotify

W Polsce pojawi się dodatkowo playlista Kobiety Ikony prezentująca piosenki kultowych polskich artystek, a także nowa edycja jednej z ulubionych playlist użytkowników Spotify - Dziewczyny mają głos!

Jest wiele pomysłów na zwiększenie słuchalności kobiecych dokonań. Serwis planuje wdrożenie kolejnych akcji promocyjnych i to nie tylko w sieci. Jednym z ciekawych przykładów może być akcja polegająca na wprowadzeniu wizerunków wokalistek na okładki głównych kategorii wyświetlanych w serwisie Spotify

W Polsce w akcję promowania kobiet, zaangażowały się takie artystki jak: Brodka, Daria Zawiałow, Margaret, Natalia Przybysz, Natalia Nykiel, Dziarma, Natalia Szroeder, Young Leosia czy Rosalie.

Kobiece głosy, które królują na Spotify

8 marca to również doskonała okazja aby sprawdzić, które kobiety zdominowały muzyczne listy przebojów. Do najpopularniejszych artystek w Polsce należą:

Ariana Grande

sanah

Dua Lipa

Billie Eilish

Miley Cyrus

W kategorii podcastów rekordy popularności biją Joanna Okuniewska z podcastami Ja i moje przyjaciółki idiotki oraz Tu Okuniewska, jak również prowadzony przez Justynę Mazur kanał Piąte: Nie zabijaj.

Z kolei najpopularniejszą artystką na świecie, w pierwszych miesiącach tego roku była Taylor Swift. Jej piosenki, zostały wówczas odsłuchane prawie 2,5 miliarda razy! Na kolejnych miejscach podium znalazły się Ariana Grande, Dua Lipa, Halsey oraz Karol G.