Policja West Midland donosi, że 36-letni Clint Butler odsiadywał przedłużony 17-letni wyrok za przestępstwa. W tym rabunki i rozboje z bronią palną. Miało się to zakończyć w 2024 r., ale Butler samodzielnie postanowił skrócić sobie czas spędzony za kratkami. Uciekł z otwartego więzienia MP Spring Hill w Buckinghamshire 28 listopada 2020 r.

13 stycznia patrol policji z Birmingham zauważył Butlera i jego przyjaciela w centrum miasta. Mężczyźni najwyraźniej spłoszyli się widokiem policjantów i zaczęli zachowywać się podejrzanie.

Zapytany, dlaczego jest w mieście podczas lockdownu, Butler odpowiedział, że wyszedł po nowe Call of Duty, ponieważ nie może wysiedzieć w domu. Policjanci uznali, że jednak muszą sprawdzić mężczyzn, gdyż znajdują się zbyt daleko od domu i dziwnie się zachowywali. Padł strzał i wywiązała się bójka, w wyniku której obaj agresywni mężczyźni zostali schwytani.

 

Butler jest znowu za kratkami, a do jego wyroku dodano dodatkowe 13 miesięcy za ucieczkę z więzienia i sześć miesięcy za napaść na funkcjonariuszy. Call of Duty będzie musiało jeszcze poczekać.