Polski potentat paczkomatowy, firma InPost ma coraz więcej konkurentów. Mimo ciągłej rozbudowy swojej sieci musi liczyć się z pojawiającymi się podobnymi urządzeniami, ustawionymi przez Allegro, Pocztę Polską, a teraz do wyścigu dołączył chiński gigant Alibaba.

Pierwszy paczkomat, z którego można odebrać przesyłki AliExpress, pojawił się przy ul. Zawiszy Czarnego 16, na Woli w Warszawie. Z pewnością wszyscy spodziewali się gigantycznego urządzenia, a tymczasem jest on malutki. Rozpoznacie go po charakterystycznej niebiesko — zielonej kolorystyce.

Zważywszy na ilość przesyłek zamawianych do Polski z AliExpress, wielkość paczkomatu jest szokiem, gdyż pomieści on jednorazowo 30 małych paczek i 5 nieco większych. Nie ma mowy, żeby odebrać z niego większe gabaryty.

Od pewnego czasu przesądzona jest ekspansja AliExpress w naszym kraju. Mają powstać magazyny, a więc z pewnością przybywać będzie także paczkomatów. Jednak nie wiadomo jak szybko będzie rozbudowywana ich sieć i gdzie mają stanąć kolejne urządzenia.