Zgniatarka do plastikowych butelek

Zgniatarka do butelek i puszekZgniatarka do butelek i puszek Meliconi

Zgniatarka jest wykonana z wysokiej jakości tworzywa (produkt włoski a nie chiński), jest lekka, łatwa w obsłudze, pasują do niej butelki różnej wielkości. 

Po zgnieceniu butelka kilkakrotnie zmniejsza swoją wielkość i zajmuje mniej miejsca, a żeby taka pozostała najlepiej ją wtedy zakręcić. Co zrobić gdy zbieracie zakrętki? Jest na to sposób, ale wymaga nieco więcej czasu. Po zgnieceniu, butelka musi pozostać w zgniatarce przez ok. 20 minut. To wystarczy, żeby nie powróciła do pierwotnej objętości.

Zgniatanie butelek w tym urządzeniu nie jest trudne, ale wymaga użycia nieco siły. Warto pamiętać, że będzie dużo łatwiej, gdy zgniatarkę ustawimy dość nisko, np: na podłodze, bo wtedy możemy wykorzystać masę ciała, a nie tylko siłę mięśni.

Zgniatarka do butelek i puszek jest łatwa w obsłudze i bezpieczna, dlatego jeśli macie dzieci, możecie zachęcić najmłodszych domowników do pomocy. Z pewnością chętnie wspomogą was w tej pracy i niech to będzie początek edukacji ekologicznej.

Produkt wart polecenia, zwłaszcza, że nie jest drogi.

Kosz na śmieci do zabudowy w blacie kuchennym

Kosz na śmieci do zabudowy w blacie kuchennymKosz na śmieci do zabudowy w blacie kuchennym Peka

Świetnie sprawdzi się jako podręczny kosz na odpadki organiczne, powstające podczas przygotowywania posiłków i na resztki jedzenia.

Zestaw składa się z pojemnika wykonanego z tworzywa sztucznego, pokrywki ze stali nierdzewnej oraz dwóch pierścieni: uszczelniającego, miękkiego i gumowanego oraz maskującego wykonanego ze stali nierdzewnej. Zastosowana tutaj stal nierdzewna ma duże znaczenie, ponieważ zbiornik ma bezustanny kontakt z wilgocią i mógłby zardzewieć. Z drugiej strony, stal ma przewagę nad plastikiem, gdyż jest zdecydowanie trwalsza i łatwiej utrzymać ją w czystości.

Pojemność pojemnika to aż 13 litrów. Dzięki temu nie ma obawy, że wypełni się nam podczas przygotowywania jednego posiłku. Pojemnik mocujemy na blacie kuchennym, a więc jest łatwo dostępny i w wygodny sposób można do niego zsuwać obierki i resztki pozostałe z krojenia warzyw.

Zgniatarka do puszek

Zgniatarka do puszekZgniatarka do puszek Gift World

Puszki po piwie i po napojach pojawiają się w naszych domach bardzo często,  a więc warto pomyśleć o urządzeniu ułatwiającym ich zgniatanie. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta - oszczędność miejsca. W litrowym worku mieści się ok. pięciu puszek, podczas gdy po zgnieceniu już dwanaście.

Zgniatarka do puszek to bardzo praktyczny i prosty w użyciu gadżet. Po ustawieniu puszki na podstawie, wystarczy jeden ruch rączką urządzenia w dól, żeby mocno zgnieść puszkę.

Ważne jest także to, że mieści zarówno małe, jak i duże puszki o pojemności 0,5 l oraz posiada uchwyt przeznaczony do zawieszenia na ścianie i wbudowany otwieracz do butelek.

Zgniatając puszki sprawiamy, że mieści się ich znacznie więcej w kontenerach zbiorczych na podwórkach.

Kosz do segregacji z filtrem pochłaniającym zapachy

Kosz do segregacji śmieci z pochłaniaczem zapachówKosz do segregacji śmieci z pochłaniaczem zapachów JOSEPH JOSEPH

Śmieci wydzielają często rozmaite przykre zapachy. Szczególnie odpadki bio. Można temu zaradzić używając kosza do sortowania, wyposażonego w filtr pochłaniający zapachy. W dnie kosza znajduje się wgłębienie z filtrem węglowym, który można łatwo wymieniać.

Kosz składa się z dwóch niezależnych komór. Dodatkowo posiada gumowe kółka wbudowane w podstawę, a więc można łatwo go przestawić, nawet gdy jest już zapełniony śmieciami.

Używając tak skonstruowanego kosza bardzo szybko przekonacie się, że jest to bardzo praktyczne i wygodne urządzenie.

Kosz do segregacji odpadów - modułowy i obrotowy

Kosz obrotowy i modułowyKosz obrotowy i modułowy Magdalena Żołyńska

Modułowy, obrotowy i niewielki kosz na śmieci bardzo ułatwia ich sortowanie, bo składa się z trzech części w różnych kolorach, a każda z nich ma niezależną pokrywkę. Dodatkowo w komplecie znajdują się specjalne etykiety ułatwiające oznaczenie przeznaczenia każdego z modułów. 

Bardzo istotne są dwie opcje ustawienia kosza - w okręgu lub w linii oraz to, że nie zajmuje dużo miejsca, bo dzięki modułowej konstrukcji zmieści się np: do szafki kuchennej.