W ubiegłym tygodniu nie brakowało dużych zapowiedzi od największych wytwórni filmowych, a także wielu seriali zmierzających na popularne platformy streamingowe, a głównie Netflixa, dosłownie zalewającego nas swoją zawartością. Było dużo akcji, superbohaterów, dokumentów i innych ciekawych produkcji, czyli działo się… teraz zaś dla równowagi jest zdecydowanie spokojniej i musimy zadowolić się dosłownie kilkoma nowościami i zwiastunami filmów, które już

wcześniej doczekały się teaserów. Nie oznacza to jednak, że w ogóle brakowało interesujących propozycji, zresztą zobaczcie sami:

Szybki cash

Zaczynamy od produkcji Netflixa, której zwiastun widzieliśmy już wcześniej, a mowa o Szybki cash. Przypominamy, że serial jest kontynuacją filmowej trylogii, dzieje się 10 lat później i śledzi losy trójki nowych bohaterów szukających łatwych pieniędzy w sztokholmskim półświatku. Jak zaś czytamy w opisie nowego trailera: - Marzenia mają swoją cenę. Gdy dochodzi do starcia sceny start-upów i przestępczego półświatka Sztokholmu, lojalność, przyjaźń i relacje biznesowe partnerów goniących za łatwymi pieniędzmi zostają wystawione na próbę. Premiera: 7 kwietnia 2021.

 

Ferry

Coś dla fanów opartego o prawdziwe wydarzenia serialu Undercover, który opowiada historię dwóch agentów udających zakochaną parę, by przeniknąć do świata barona narkotykowego. Dlaczego? Ano dlatego, że Ferry to opowieść przedstawiająca tytułowego bohatera przed przestępczym imperium i przed tajną akcją policji. Jeśli więc chcecie dowiedzieć się, co doprowadziło do tego, że stał się ważnym producentem ecstasy, to powinniście zapamiętać ten serial. Premiera: 2021.

 

Tlen

Wyobraźcie sobie, że pewnego dnia budzicie się w komorze kriogenicznej, w której wkrótce skończy się tlen - straciliście pamięć, a żeby przeżyć, musicie ustalić, kim naprawdę jesteście. Sytuacja nie do pozazdroszczenia, a w takiej właśnie znajduje się bohaterka filmu tlen, za którego reżyserię odpowiada Alexandre Aja. I choć samo nazwisko nic Wam nie mówi, to filmografia dobrze pokazuje, w jakim kierunku może podążyć Tlen. Reżyser ten ma bowiem na swoim koncie wiele horrorów i filmów z dreszczykiem, jak Wzgórza mają oczy, Rogi z Danielem Radcliffem w roli głównej, Lustra czy Pirania 3D. Premiera: 12 maja.

 

Them

Tym razem coś dla użytkowników z wykupionym abonamentem Amazon Prime Video, bo Them debiutuje właśnie na tej platformie streamingowej i przy okazji fanów historii z dreszczykiem, bo mamy do czynienia z długo wyczekiwaną antologią horroru, za którą odpowiada scenarzysta i producent Little Marvin. Pierwszy sezon skupia się na czarnoskórej rodzinie, która w latach 50. ubiegłego wieku przeprowadza się z Północnej Karoliny do całkowicie białego osiedla Los Angeles. Ich idylliczny dom staje się miejscem starcia wrogich sił, zarówno z tego, jak i innego świata, grożących rodzinie śmiercią. Premiera: 9 kwietnia.

 

Monday

A może macie ochotę na trochę Sebastiana Stana w nieco innym wydaniu niż Zimowy żołnierz? W takim razie spróbujcie Monday, czyli filmu opowiadającego o dwóch Amerykanach po trzydziestce, żyjących w Atenach, którzy poznają się podczas pewnego szalonego weekendu. Kiedy czas Chloe w Grecji dobiega końca, postanawia porzucić swoją pracę i przekonać się, czy weekendowe zauroczenie jest w stanie wytrzymać rzeczywistość zbliżającego się nieubłaganie poniedziałku. Historia o miłości? Może i tak, ale dość nieoczywista. Premiera: 2021.

 

Vanquish

Dla fanów filmów akcji mamy zaś nową produkcję reżysera Niefortunnej zmiany, W nurcie życia czy The Poison Rose, w której zagrają Morgan Freeman, którego nie trzeba chyba nikomu przedstawiać (i chyba bardzo lubią się z reżyserem, bo w The Poison Rose też występował) i Ruby Rose, znana głównie z roli w serialu Orange Is the New Black. W filmie śledzimy losy matki, która próbuje zostawić za sobą przeszłość narkotykowego kuriera, ale na drodze staje jej emerytowany policjant, który stawia jej ultimatum, trzymając jej córkę za zakładnika. Kobieta musi więc ponownie sięgnąć po broń i motocykl, żeby zlikwidować niebezpiecznych gangsterów, bo od tego zależy, czy zobaczy jeszcze swoje dziecko. Premiera: 20 kwietnia.