Oprócz pokoi hotelowych znajdzie się miejsce na kilka barów i restauracji, a także kino, siłownię i spa.

Chociaż budowa kosmicznego hotelu ma się rozpocząć dopiero w 2026 r., to już można dokonywać rezerwacji. Już dzisiaj jest pewne, że nie będzie tanio, ale to chyba nikogo szczególnie nie dziwi.

Według Travel and Leisure trzy i pół dnia pobytu w kosmicznym hotelu będzie kosztować aż 5 milionów dolarów. W cenę wliczona jest podróż promem SpaceX Starship.

Każdy kosmiczny turysta, będzie musiał przejść obowiązkowe szkolenie przed podróżą. Ma ono na celu sprawdzić warunki zdrowotne gości oraz oswoić ich z przelotem promem i przebywaniem w kosmosie. Hotel w kształcie pierścienia będzie miał własną sztuczną grawitację.

Serwis Interesting Engineering wyjaśnia, że hotel będzie się obracał jak diabelski młyn, wykorzystując siłę odśrodkową do symulacji poziomu grawitacji podobnego do panującej na Księżycu. W związku z tym goście doświadczą znacznie więcej nieważkości niż na Ziemi.

Stacja Voyager jest projektowana i rozwijana przez Orbital Assembly Corporation (OAC) - firmę złożoną z weteranów NASA — której celem jest kolonizacja kosmosu, a jej początkiem ma być właśnie opisywany hotel.

Jeśli macie akurat wolne 5 milionów dolarów, to rezerwacji można dokonać TUTAJ