Młodzież postrzega media społecznościowe jako bardzo atrakcyjne ze względów rozrywkowych, ale także coraz częściej wypatruje tam swojej przyszłości zawodowej. Na młodych ludzi z pewnością oddziaływuje przykład wielu ich rówieśników, którzy odnieśli sukces finansowy i stali się rozpoznawalni przez filmy i zdjęcia publikowane w sieci. Taka działalność często pozwala zarobić sporo pieniędzy, a poza tym zdecydowanie skraca ścieżkę kariery.

Młodzi ludzie wolą wybrać karierę youtubera niż pójść na studia i borykać się ze znalezieniem pracy. I tu pojawia się rola nowo utworzonej klasy w Słupsku. Ma ona dać umiejętności i wiedzę przyszłym gwiazdom YouTube.

Profil vlogerski w I Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym wyparł klasę dziennikarską.

Szkoła reklamuje swoją klasę w następujący sposób:

Chcesz założyć własną markę lub kanał w mediach społecznościowych? A może wiążesz swoją przyszłość z szeroko pojętym marketingiem? Klasa Vlogerska jest dla Ciebie! Podczas 4-letniej edukacji pomożemy Ci stworzyć markę / wizerunek, zbudować własną identyfikację wizualną, pozyskać wartościowych fanów oraz nauczymy jak radzić sobie z hejtem i sukcesem!

Nauka w klasie vlogerskiej zapewnia uczniom wycieczki, udział w programie Erasmus, liczne warsztaty oraz wywiady ze znanymi osobami. Oprócz tego uczniowie dowiedzą się jak założyć sklep internetowy, poszerzą wiedzę na temat kanałów społecznościowych i streamingu czy nauczą się budować markę oraz uzyskają dostęp do profesjonalnego studia telewizyjnego i radiowego.