Według Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych Deepanshu Kher był zatrudniony w firmie konsultingowej IT przez rok. Jego macierzysta firma, dostała zlecenie od kalifornijskiego Carlsbad w 2017 r. Zadanie było jasne - migracja do środowiska Microsoft Office 365. Także Kher został oddelegowany do pomocy przy tym projekcie.

Mesh ma zastąpić ZoomaZoom na emeryturę? Zastąpią go hologramy i rzeczywistość rozszerzona. Microsoft pracuje nad nową technologią

W Carlsbad, delikatnie mówiąc, nie byli zadowoleni z pracy Khera. Ostatecznie został zwolniony 4 maja 2018 r., a miesiąc później wrócił do Indii.

Obwiniając Carlsbad za zwolnienie, Kher włamał się na serwer firmy 8 sierpnia 2018 r. i usunął 1200 z 1500 kont pracowników z serwerów Microsoft Office 365. Pracownicy nie tylko nie mogli uzyskać dostępu do swoich e-maili, list kontaktów, kalendarzy spotkań, dokumentów, katalogów firmowych oraz konferencji wideo i audio, ale także zostali odcięci od środowiska Microsoft Teams, które było niezbędne do wykonywania ich pracy.

Test - Xbox Series XMicrosoft potwierdza, że niektóre przyszłe gry Bethesdy będą dostępne wyłącznie na Xboxa oraz PC

Atak spowodował również, że przepadła komunikacja z klientami.

Działalność Carlsbad zatrzymała się na dwa dni, chociaż problemy informatyczne utrzymywały się przez trzy miesiące. Wiceprezes ds. IT w firmie powiedział, że przez ponad 30 lat pracy w zawodzie „nigdy nie był częścią trudniejszej sytuacji”.

Bill Gates, 1 lutego 2018Bill Gates ujawnił, jaki system mobilny woli. Androida czy iOS?

Kher został aresztowany po przylocie z Indii do Stanów Zjednoczonych w dniu 11 stycznia 2021 r. Nie był świadomy, że w USA czeka na niego otwarty nakaz aresztowania.