Akcja drugiego sezonu serialu toczy się w trakcie powodzi stulecia, która pustoszyła ogromne rejony Polski latem 1997 roku. Miasto, które znamy z pierwszego sezonu, zostaje zalane po tym jak pękły wały powodziowe.

Netflix zdetronizowany - nie jest już najpopularniejszą platformą streamingową w PolsceKoniec z dzieleniem się kontem na Netflix?

Szalejący żywioł pochłania las na Grontach, odsłaniając tam ludzkie szczątki oraz ciało młodego chłopaka, którego początkowo potraktowano jako ofiarę wezbranej wody.

Nad sprawą pracuje dwójka policjantów — przybyła ze stolicy Anna Jass (Magdalena Różczka) oraz miejscowy inspektor Adam Mika (Łukasz Simlat). Szybko okazuje się, że oba odkrycia z lasu mają ze sobą ścisły związek.

Zwiastuny filmów i serialiSzybki cash, Ferry, Tlen i inne zwiastuny najnowszych filmów i seriali na Netflix i Amazon

Na drugi sezon warto poczekać także dlatego, żeby znowu zobaczyć w akcji Andrzeja Seweryna, wcielającego się w rolę doskonale zorientowanego w lokalnych tematach, Witolda Wanycza.

Historia powodzi oraz śledztwo osadzone są w realiach tamtych czasów, czyli lat 90-tych i Polski świeżo po obaleniu ustroju komunistycznego.