Uwaga, nowe wieści na temat konsoli Nintendo Switch. Wynika z nich, że ta przenośna hybryda będzie korzystać z technologii oferowanej przez firmę Nvidia, czyli DLSS. Oznacza to tyle, że podłączeniu po podłączeniu do telewizora UHD, konsola będzie zdolna wyświetlać obraz 4K. Wiadomo też, że Switch otrzyma ekran OLED i prawdopodobnie będzie kosztował niespełna 400 dolarów.

Nintendo SwitchNowy model Switcha z 7-calowym ekranem OLED i 4K może pojawić się w tym roku

Na początku miesiąca dowiedzieliśmy się, że nowy 7-calowy Switch z wyświetlaczem OLED 720p wejdzie do produkcji już w czerwcu. Maszyna, którą można nazwać Switch Pro, Super Switch lub nawet Switch 2, może mieć częstotliwość odświeżania wyższą niż 60 Hz i oczekuje się, że będzie obsługiwać rozdzielczości 4K.

Według raportu Bloomberga, następny Switch będzie wyposażony w zmodernizowany procesor graficzny obsługujący technologię DLSS firmy Nvidia (Deep Learning Super Sampling).

Co to jest DLSS?

W największym skrócie DLSS zostało wprowadzone wraz z kartami graficznymi z serii RTX 20 we wrześniu 2018 r. Renderuje obsługiwane gry w rozdzielczości niższej niż natywna, a następnie skaluje je z powrotem do natywnej rozdzielczości przy użyciu sztucznej inteligencji i głębokiego uczenia. Dzięki temu gracze mogą grać w wysokich rozdzielczościach, a gra nie przemienia się w pokaz slajdów.

Crash Bandicoot 4: Najwyższy Czas - recenzja po premierze na Nintendo SwitchCrash Bandicoot 4: Najwyższy Czas - recenzja Nintendo Switch

Od czasu wdrożenia technologia ta przeszła sporą ewolucję, ale trzeba pamiętać, że DLSS wciąż działa tylko z obsługiwanymi grami. W związku z powyższym pojawi się tylko w grach wydawanych na nową wersję Switcha i nie mam mowy o aktualizowaniu tytułów z pierwszej odsłony konsoli.

Jest jasne, że Nintendo skorzysta z tego rozwiązania, żeby wesprzeć swoją konsolę w rywalizacji z PS5 i Xbox Series X / S.