We wtorek Amazon ogłosił otwarcie czwartego studia deweloperskiego. Dołącza ono do już aktywnych placówek w Seattle, Orange County i San Diego. Wszystkie one zrzeszone są pod parasolem Amazon Games (dawniej Amazon Game Studios).

AmazonAmazon zmienia logo, bo wyglądało jak Hitler

Wśród szefostwa studia znalazła się ekipa zaangażowana niegdyś w Rainbow Six Siege. Były kierownik techniczny w Ubisoft Luc Bouchard jest nowym szefem produkcji. Amazon pozyskał dyrektora artystycznego Siege, Xaviera Marquisa, na stanowisko dyrektora kreatywnego. Alexandre Remy, który był dyrektorem marki i e-sportu w Rainbow Six, jest szefem produktu Amazon Games Montreal. Dyrektor ds.zdjęć i scenariuszy wydarzeń, Romain Rimokh, będzie dyrektorem treści studia.

Jeff Bezos, najbogatszy człowiek świataJeff Bezos odzyskał tytuł najbogatszego człowieka na świecie

Amazon twierdzi, że pierwszym projektem zespołu będzie jeszcze nienazwany „tytuł online dla wielu graczy stanowiący całkowicie nową markę”.

Amazon Games nie miał szczęścia do wydawania własnych gier. W 2016 roku ogłosił, że trwają prace nad trzema tytułami — Breakaway, Crucible i New World.

Żywot Breakaway zakończył się w 2018 roku, zanim jeszcze został wydany. Darmowe Crucible wystartowało w maju zeszłego roku, ale z powodu fatalnych recenzji i bardzo chłodnego przyjęcia, zostało wycofane do zamkniętej wersji beta, a następnie skasowane w październiku. Natomiast premiera New World jest wciąż przesuwana, ale podobno ostatecznie wyjdzie w tym roku.